MLF - zespoły w sezonie 2013

Mikołaj Szczepanowski MareckaLigaFutsalu

 13 stycznia 2013    11:41Prezentujemy zespoły z obecnego sezonu MLF!NIESPODZIANKAPoprzednie sezony:
2011- 2 miejsce
2012- 1 miejsce

Skład:

1. Bestry Łukasz
2. Grochowski Mateusz
3. Polak Grzegorz
4. Trzaskoma Michał
5. Pacuszka Damian
6. Ruciński Piotr
7. Mogielnicki Damian
8. Kozłowski Sławomir
9. Kozłowski Kamil
10. Sochacki Hubert
11. Zalewski Łukasz
12. Ciszewski Mariusz
13. Jaros Piotr

Kapitan:Ruciński Piotr

W drużynie Niespodzianki zaszły bardzo duże zmiany w porównaniu z ubiegłym rokiem. W zespole pozostało zaledwie czterech zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo MLF 2012. Główną przyczyną takiego obrotu spraw są kontuzje. Na pewno największym osłabieniem będzie brak Piotra Jarosa, który w poprzedniej edycji był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Zabraknie także m.in. Krzysztofa Ratajczyka i Dariusza Rosińskiego, czyli dwóch najlepszych bramkarzy w historii MLF-u oraz TPM CUP. W żadnym wypadku nie można jednak powiedzieć, że Niespodzianka jest w tym roku słabsza. Patrząc na nazwiska nowych zawodników można nawet stwierdzić, że obecny skład okaże się jeszcze mocniejszy. Łukasz Bestry z powodzeniem może godnie zastąpić w bramce wymienionych wcześniej golkiperów. Mateusz Grochowski to najlepszy zawodnik Liska w poprzednim roku, a przed dwoma laty wywalczył z Niespodzianką srebro MLF-u. Grzegorz Polak to siła oraz ostoja defensywy i większość osób wie jak ciężko wygrać z nim pojedynek. Damian Mogielnicki na pewno wniesie do gry sporo młodzieńczej fantazji. Natomiast Damiana Pacuszki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znając jego nieprzeciętne umiejętności można śmiało stwierdzić, że będzie on liderem Niespodzianki w tej edycji. Jeżeli dodamy do nich Michała Trzaskomę i spółkę to znów możemy być świadkami dominacji tej drużyny w lidze.

*

IN PLUSPoprzednie sezony:

2011- 1 miejsce
2012- 2 miejsce

Skład:

1. Ryński Sebastian
2. Ryński Kamil
3. Skrok Paweł
4. Częścik Marcin
5. Kupisiński Karol
6. Gall Patryk
7. Wilczyński Bartek
8. Madej Michał
9. Szcześniak Łukasz
10. Krzysztoń Marcin
11. Łysiak Maciej
12. Różycki Robert
13. Sarnacki Marcin

Kapitan: Gall Patryk

In Plus to zgrana i doświadczona drużyna, która z mareckimi rozgrywkami związana jest od samego początku. Siłą tego zespołu jest stabilność składu. Jeżeli zachodzą w nim jakieś zmiany to zwykle są to pojedyncze nazwiska. W tym roku szeregi "księgowych" zasilił Paweł Skrok, jeden z najlepszych bramkarzy w poprzedniej edycji MLF. Przed każdymi rozgrywkami, zarówno w MLF jak i TPM CUP, In Plus stawiany jest w roli faworyta. Tym razem również nie będzie inaczej. Zawodnicy Patryka Galla będą chcieli udowodnić, że to im należy się tytuł mistrza Mareckiej Ligi Futsalu. Rok temu musieli bowiem uznać wyższość Niespodzianki, która z dużą przewagą wygrała ligę. Mecze pomiędzy tymi dwoma zespołami rządzą się jednak swoimi prawami i od lat elektryzują wszystkich kibiców. W tegorocznych rozgrywkach będzie podobnie, a ich mecz w ostatniej kolejce może decydować o ostatecznym układzie tabeli, a co za tym idzie- o mistrzostwie MLF 2013. W drużynie prym wiedzie czołowy strzelec, niezawodny Sebastian Ryński. W 2011 roku dobył on tytuł króla strzelców, ale w ubiegłym roku musiał uznać wyższość Daniela Bogusza. Z całą pewnością w tym roku dołoży wszelkich starań aby korona powróciła w jego ręce. Pomagać mu w tym będą dwaj doświadczeni obrońcy Karol Kupisiński i Marcin Częścik, którzy wielokrotnie radzili już sobie z najlepszymi napastnikami ligi.

*

TITANSPoprzednie sezony:

2012- 3 miejsce

Skład:

1. Tatuń Artur
2. Tatuń Sebastian
3. Bogusz Daniel
4. Myrcha Michał
5. Masiak Bartosz
6. Trzaskoma Łukasz
7. Lewandowski Łukasz
8. Skwara Adam
9. Skwara Łukasz
10. Klech Rafał
11. Postek Michał
12. Młynarski Robert
13. Skwara Kamil

Kapitan:Tatuń Artur

TITANS będzie w tym roku jednym z głównych faworytów do zdobycia złota. Po poprzednio zajętym trzecim miejscu apetyt wzrósł i wydaje się, że podium będzie tym razem planem minimum. W składzie nastąpiły niewielkie zmiany, ale trzon drużyny pozostał bez zmian. Zauważyć można jedynie brak Grzegorza Polaka, który zasilił Niespodziankę. W jego miejsce pojawił się natomiast Łukasz Lewandowski. Gra Titansów opierała się będzie ponownie na braciach Tatuń i Danielu Boguszu. Snajper ten na pewno będzie dążył do powtórki z przed roku kiedy zdobył tytuł króla strzelców Mareckiej Ligi Futsalu. W wyścigu po to trofeum odpadł jego główny konkurent, czyli Piotr Jaros, ale na pewno inni zawodnicy łatwo nie odpuszczą. Atutem drużyny Artura Tatunia jest także obsada bramki. Bartosz Masiak to solidny bramkarz i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Wiele można sobie obiecywać również po grze Michała Myrchy, który w poprzednich rozgrywkach zasługiwał na miano odkrycia ligi. Jeżeli TITANS wytrzyma grę na równym poziomie to In Plus i Niespodzianka mogą mieć spore problemy.

*

LISEKPoprzednie sezony:

2011- (jako M-BUD) 4 miejsce
2012- 4 miejsce

Skład:

1. Wojda Grzegorz
2. Lipka Tomasz
3. Popiół Tomasz
4. Gołaszewski Mateusz
5. Styczyński Adam
6. Jasek Zbigniew
7. Lis Przemysław
8. Nilipiński Tomasz
9. Bogoński Piotr
10. Gancarz Konrad
11. Strzyga Paweł
12. Lis Mateusz
13.

Kapitan: Wojda Grzegorz

Lisek jest najbardziej nieobliczalną drużyna tej ligi. Potrafią zagrać kapitalnie i wygrać z In Plusem lub oddać bez walki punkty Titansowi. Jedna drużyna a dwa zupełnie inne oblicza. Zawodnicy Grzegorza Wojdy mają potencjał by zająć wreszcie upragnione miejsce na podium. W dwóch poprzednich zabrakło im niewiele. Być może właśnie podczas tegorocznej ligi uda im się osiągnąć cel. Będzie jednak ciężko osiągnąć im taki wynik. Z drużyny odszedł Mateusz Grochowski,a Adam Stromecki prawdopodobnie też w tym roku nie pojawi się w składzie. Patrząc na poprzedni sezon to brak tego pierwszego będzie największym osłabieniem Liska. Grochowski należał do najlepszych zawodników ligi, ale teraz zasilił szeregi Niespodzianki. Z nowych twarzy zespół w tym roku zasilili m.in. Tomasz Popiół i Mateusz Gołaszewski. Wydaję się, że podczas tej edycji gra Liska będzie opierała się właśnie na nich.

*

FOMARPoprzednie sezony:

2011- 8 miejsce
2012- 5 miejsce

Skład:

1. Waśniewski Robert
2. Styczyński Przemysław
3. Dominiak Mateusz
4. Ratke Patryk
5. Kaczmarczyk Przemysław
6. Grabowski Grzegorz
7. Stefaniak Radosław
8. Wasiak Adam
9. Podeszwik Konrad
10. Waś Dariusz
11. Fronczek Adam
12. Rosiński Dariusz
13. Kublik Arkadiusz

Kapitan: Waśniewski Robert

Fomar od lat jest największą zagadką zarówno turniejów jak i ligi. Drużyna, którą stać na walkę o czołowe miejsca nigdy w pełni nie wykorzystuje swojego potencjału. Bardzo dobre mecze często przeplata delikatnie mówiąc kiepskimi. Duży wpływ na ich nierówną grę ma także rozłożenie sił. Dopóki ich starcza są w stanie prowadzić z każdą drużyna. Jednak gdy zaczyna łapać ich zadyszka to, zamiast skupić się na bronieniu korzystnego rezultatu, w dalszym ciągu atakują przez co tracą z kontr dużą ilość bramek. Jeżeli w tej edycji uporają się z tym problemem to z pewnością będą mogli pokusić się o podium. Pomóc w tym ma Mateusz Dominiak, który powraca do drużyny po krótkiej przerwie. Niestety sporym osłabieniem będzie brak Radosława Styczyńskiego, który uległ kontuzji podczas ostatniego TPM CUP.Zastąpić go będzie próbował debiutujący w MLF Konrad Podeszwik. Reasumując Fomar stać jest na walkę z najlepszymi i sprawienie dużej niespodzianki.

*

TBPoprzednie sezony:

2011- 3 miejsce
2012- 6 miejsce

Skład:

1. Wojciechowski Maciej
2. Szczepanowski Mikołaj
3. Jaczewski Paweł
4. Brodowski Paweł
5. Abramczuk Daniel
6. Bielewicz Tomasz
7. Sobolewski Piotr
8. Ciura Michał
9. Suski Krzysztof
10. Wiechowicz Piotr
11. Łączyński Marcin
12. Bogusz Paweł
13. Zawistowski Andrzej

Kapitan: Szczepanowski Mikołaj

Drużyna TB doznała bardzo poważnego osłabienia w tym roku. Zespół opuścił dotychczasowy bramkarz i najlepszy zawodnik Beerdrinkersów w poprzedniej edycji, Paweł Skrok. Wydaję się, że zastąpienie go jest praktycznie niemożliwe. Zawodnicy Mikołaja Szczepanowskiego zechcą zapewne zmazać plamę po ubiegłorocznym występie. Na pewno nie zabraknie im zaangażowania i walki do ostatniego gwizdka. Ich minusem może okazać się po raz kolejny wąska kadra. Jeżeli wzmocnią się jeszcze kilkoma zawodnikami to wtedy na pewno będą mieli szansę na korzystniejszy niż przed rokiem wynik. Największe zagrożenie stwarzały będą strzały Pawła Jaczewskiego, który nie raz udowodnił jak silnym uderzeniem dysponuje.

*

AMATORS

Poprzednie sezony:

Debiutant

Skład:

1. Rutkowski Piotr
2. Fortuna Mariusz
3. Szubierajski Adrian
4. Leszczyński Maciej
5. Zych Łukasz
6. Woźniak Krzysztof
7. Grochowski Łukasz
8. Kowalski Mateusz
9. Szafrański Andrzej


Kapitan: Rutkowski Piotr

Drużyna Amators jest debiutantem w Mareckiej Lidze Futsalu. Co prawda wszyscy zawodnicy występowali już w TPM CUP zarówno w innych drużynach jak i razem pod nazwą Blue Fire lub Avanti to w MLF grają po raz pierwszy. Gra debiutujących drużyn jest zawsze zagadką. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Jedyne co można stwierdzić to to, że zawodnicy Piotrka Rutkowskiego na pewno wykażą się dużą walecznością i na pewno w żadnym meczu nie odpuszczą.

*

EstudiantesPoprzednie sezony:

Debiutant

Skład:

1. Puławski Sebastian
2. Kwiatkowski Mariusz
3. Pszczółkowski Paweł
4. Pszczółkowski Piotr
5. Maciaszek Przemysław
6. Radzki Marcin
7. Kryński Paweł
8. Świętochowski Cezary
9. Klepacki Adrian
10. Barzyc Rafał
11. Stasik Jacek
12. Kwiatkowski Przemysław

Kapitan: Puławski Sebastian

Drużyna Sebastiana Puławskiego jest kolejnym debiutantem w MLF. Po niej również nie wiemy czego się spodziewać. Liderem drużyny powinien być Mariusz Kwiatkowski, który na co dzień gra w In Plusie. Do gry wiele wniosą także bracia Pszczółkowscy oraz Przemek Maciaszek, którzy są zawodnikami drugiej drużyny Marcovii. Pewnym punktem Estudiantes z pewnością będzie ich kapitan, bez znaczenia czy wystąpi w bramce, czy jako zawodnik z pola. Wydaje się jednak, że jako bramkarz dałby swojej drużynie dużo więcej. Przede wszystkim pewność i spokój w interwencjach.

*

R.K.S HUWDUPoprzednie sezony:

Debiutant

Skład:

1. Mikulski Przemysław
2. Kozakiewicz Bartek
3. Dutkiewicz Bartek
4. Klefas Mateusz
5. Szurna Grzegorz
6. Basiuk Adrian
7. Giziński Mateusz
8. Marchewka Patryk
9. Tarcicki Kamil
10. Kraśnicki Alek

Kapitan: Marchewka Patryk

Zespół Patryka Marchewki zagra w lidze po raz pierwszy, choć on sam ma za sobą udział w TPM CUP. R.K.S Huwdu nie jest jednak do końca anonimową drużyną. Jego zawodnicy uczestniczyli bowiem w lidze, która swoje mecze rozgrywa na mareckim orliku. Zajęli w niej wysokie drugie miejsce. R.K.S Huwdu może zatem być "czarnym koniem" tegorocznych rozgrywek. Na pewno nie należy ich lekceważyć gdyż takie podejście może się komuś odbić czkawką.

GALACTICOSPoprzednie sezony:

Debiutant

Skład:

1. Maliński Kuba
2. Simborski Mateusz
3. Bujalski Fabian
4. Figlewicz Sebastian
5. Kapusta Marcin
6. Wasikowski Paweł
7. Pisarski Piotr
8. Cieślak Marcin
9. Nowak Kuba
10. Motyczyński Mateusz
11.
12.
13.

Kapitan: Maliński Kuba

Galacticos jest drużyną złożoną z najmłodszych zawodników uczestniczących w tegorocznej Mareckiej Lidze Futsalu. Zespół ten również zaliczy swój debiut w rozgrywkach. W piłce nożnej wiek nie ma dużego znaczenia, liczy się pomysł, zaangażowanie, wola walki i umiejętności, a tych z pewnością tej młodzieżowej drużynie nie zabraknie. Z informacji, które uzyskaliśmy kilku zawodników Galacticos ma za sobą grę w klubach piłkarskich. Doświadczenie wyniesione z gry w klubach na pewno będzie ich atutem.


mb.

Galeria

zdjecie: 47319
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry