IX edycja GP w szachach rozpoczęta!

Michał Suchecki UKSStruga

 9 grudnia 2008    00:33

W mikołajkową sobotę w Zespole Szkół Nr 2 w Markach rozegrane zostały XV Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Turniej ten rozpoczął jednocześnie kolejną, dziewiątą edycję Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego.

W zawodach wzięło udział 20 zawodników w kategorii do lat 16 i 12 zawodników w kategorii open. Tegoroczne GP otworzył wicestarosta Ryszard Węsierski, natomiast wręczenia nagród i podsumowania mareckiego turnieju dokonał Burmistrz Miasta naszego miasta Janusz Werczyński.

W kategorii do lat 16 w sobotnich zawodach zwyciężył zawodnik z Zielonki Jarosław Gołąb, przed Krzysztofem Kiewiczem z Kobyłki i Piotrem Krzeszewskim z Cegielni. Damian Krasiewicz mieszkaniec Marek zajął IV miejsce.

Wśród dorosłych najlepszy okazał się Witold Rogulski z Zielonki, drugi był markowianin Robert Krasiewicz, trzeci przedstawiciel Słupna Franc Brinovec.

Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy. W kategorii do lat 16 czekały na zwycięzców nagrody rzeczowe, zaś w kategorii open - nagrody pieniężne (ich wielkość, zgodnie z regulaminem, uzależniona jest od ilości startujących zawodników). Dla wszystkich zawodników w młodszej kategorii św. Mikołaj przygotował pluszowe misie. Wyróżniony dyplomem i upominkiem został najmłodszy zawodnik - 6-letni Igor Marciniak, a puchar otrzymała najlepsza dziewczyna - Marta Bańkowska ze Słupna.

W lutym przewidywany jest II turniej GP - tym razem w Radzyminie. Mamy nadzieję, że frekwencja, zwłaszcza wśród dorosłych zawodników będzie wyższa. Już dziś gorąco zapraszamy.

Dokładne wyniki na stronie cyklu GP: http://grandprix.ovh.org.

Elżbieta Suchecka
[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry