Uczcijmy pamięć Powstańców Styczniowych

START:    22 stycznia 2013

Radek Dec AkcjaKatolicka PISMarki KlubGazetyPolskiej

 11 stycznia 2013    12:40

Zapraszamy mieszkańców Marek oraz przedstawicieli organizacji społecznych i politycznych do wspólnego uczczenia pamięci powstańców styczniowych.22.01.2013 r. o godz. 12.00 spotykamy się przy mogile żołnierzy 1920 roku, skrywającej również prochy dwóch powstańców styczniowych, porucznika Jana Zagańczyka oraz porucznika Leopolda Trzcińskiego (informacja  o prochach bohaterów pochodzi z ósmej edycji Rocznika Wołomińskiego z artykułu ,,Gdzie pamięć ludzka wciąż stoi na straży" autorstwa Antoniego Widomskiego).

27.01.2013 r. o godz. 18.00 Akcja Katolicka zaprasza do kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, parafii Św. Izydora w Markach.
Będziemy się modlić w intencji Powstańców Styczniowych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny.

 Ps. Szanowni Państwo. W tak ważnych momentach, jak 150. rocznica Powstania Styczniowego trzeba się łączyć a nie dzielić. Bo przecież o to również walczyli i ginęli bohaterscy Powstańcy. Dlatego również i my zapraszamy na godz. 12.00 na składanie wieńców.Akcja Katolicka Marki

Akcja Katolicka Struga

Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Markach

Klub Gazety Polskiej w Markach 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 47338
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry