VI Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci

Michał Suchecki UKSStruga

 13 stycznia 2013    22:17

Już po raz szósty dzieci z Marek i okolicznych miejscowości miały okazję wziąć udział w Noworocznym Turnieju Warcabowym organizowanym przez UKS Struga pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Turniej odbył się w sobotę 12 stycznia 2013 w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Do gry przystąpiło (ku radości organizatorów) aż 75 warcabistów z SP 3 i 5 w Markach, SP1 w Słupnie oraz czworo przedszkolaków! W kategorii do klasy III wzięło udział 44 dzieci, a w kategorii klas IV-VI było 31 uczestników.

Dzieci rozegrały po 7 partii. Wszyscy dzielnie walczyli do końca, zdobywając cenne punkty i oczekując na zasłużone nagrody. Przegraną partią nikt się nie zrażał - wszak prezenty czekały na wszystkich uczestników.

A kiedy nadeszła pora ogłoszenia wyników i wyboru nagród - emocjom nie było końca. Najpierw z rąk Pani Dyrektor Szkoły Elżbiety Piszcz i Radnego Miasta Marki Dariusza Pietruchy odebrali puchary i dyplomy zwycięzcy: w kategorii dzieci młodszych I miejsce z maksymalną ilością punktów wywalczył oczywiście Kubuś Broma (SP5 Marki) - zawodnik UKS Struga - podobnie jak przed rokiem. Drugie miejsce zdobył Mateusz Kopka, trzecie Bartosz Mazurowski (obaj z SP1 Słupno, zawodnicy UKS Struga). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Natalia Palesa (SP1 Słupno), Zosia Rogalska (SP5 Marki), Klaudia Adamczyk (SP5 Marki), Jeremi Młynarczyk (SP1 Słupno), Wojtek Godlewski (SP5 Marki), Bolek Sasin (SP1 Słupno) i Dominik Kaczmarek - najlepszy zawodnik SP3 Marki.

W kategorii klas IV-VI niezwyciężony był Martin Banaszek (SP1 Słupno), a na kolejnych miejscach uplasowali się:
2. Rafał Milewski (SP5 Marki),
3. Ludwika Moczulska (SP5 Marki),
4. Patryk Busma (SP1 Słupno),
5. Tomek Wojciechowski (SP5 Marki),
6. Przemek Witkowski (SP1 Słupno),
7. Zosia Hebda (SP3 Marki),
8. Agata Słoniewska (SP3 Marki),
9. Luczjano Łakatosz (SP5 Marki),
10. Michał Sasin (SP5 Marki)

Nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Marki zostały obdarzone wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach. To chyba jedyny taki turniej warcabowy, w którym każdy otrzymuje nagrodę. Misie, żabki, gry, piłki, wuwuzele i mnóstwo innych zabawek znalazły swoich właścicieli, którzy po trudach i wysiłkach przy planszy w pełni zasłużyli na te nagrody. A nagrodą dla organizatorów był uśmiech na twarzy i radość w oczach wszystkich obdarowanych dzieci. Dziękujemy Pany Burmistrzowi i wszystkim, którzy uszczęśliwili naszych milusińskich, a przez to ich rodziców, kibiców i organizatorów.

[gallery columns="5"]

Galeria

zdjecie: 47375
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry