Festyn "Tańcząc przez życie" z okazji Dnia Dziecka w Jedynce.

Krzysztof Bychowski SP1

 12 czerwca 2006    11:02

Festyn w Jedynce1 czerwca 2006r. jak na zamówienie dzień wstał słoneczny i ciepły. Punktualnie o godzinie 10 pani dyrektor Anna Jusińska życząc dzieciom spełnienia marzeń i dobrej zabawy rozpoczęła festyn. Wystrój szkoły przyciągał wzrok z bliska i z daleka. Kolorowe balony, piękne witraże w oknach, świeżo wymalowane główne wejście do szkoły – robiło wrażenie.

Festyn w Jedynce

 Największym jednak zaskoczeniem były dwa olbrzymie dmuchane zamki. Jednego wejścia pilnował niesamowity samuraj wymachujący groźnie mieczem, a w drugim czekał na chętnych ogromny basen pełen kolorowych kulek. Nic dziwnego, że obie atrakcje były wręcz oblegane przez dzieci naszej szkoły, przyszłych uczniów i maluchów, których przyprowadzili rodzice.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Przemieszczając się dalej można było trafić do jednego z dwóch „Salonów Piękności”

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Nauczycielki i mamy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem tworzyły kolorowe żelowe fryzury, malunki na twarzy i paznokciach , tatuaże na rękach. Cieszyły się one wielkim powodzeniem o czym świadczyły długie kolejki oraz zadowolone twarze dzieci.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Na płycie boiska występy zapoczątkowała grupa V5 Egurrola Dance Studio z Wyszkowa - finalistki Mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym. Trener grupy oraz dziewczęta w maskach i pięknych strojach drapieżnych ptaków (wśród nich p. Magdalena Szafarz nauczycielka SP1), otrzymały owacyjne brawa.

Festyn w Jedynce

 Następnie odbyły się pokazy taneczne naszych uczniów z klas 4-6 oraz 1-2 z choreografią pani Magdaleny Szafarz. Kolorowe tęcze na głowach tancerzy oraz wirujące wstążki migotały wesoło a publiczność nie szczędziła oklasków.

Granatowy namiot w paski gościł najróżniejsze duże i małe zwierzaki domowe, którymi chcieli pochwalić się ich właściciele biorący udział w konkursie na „Najzabawniejsze zwierzątko”.

Festyn w Jedynce

 Można było podziwiać nie tylko psy, koty, króliki, rybki ale także ptaki, jaszczurki, pająki a nawet pytona królewskiego. Głosy publiczności zadecydowały, że przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca i otrzymali je:
Rafał Kowalewski – za psa-lwa Jogi, Basia Rudzińska – za papugę Arnolda, Jakub Gocławski – za pytona Czesio oraz trzy równorzędne drugie miejsca i otrzymali je:
Kasia Pacyniak- za świnkę morską Skibinek, Agnieszka Jakowicka – za królika Denis, Marlena Paszkie – za sznaucerka Pele.

Festyn w Jedynce

 Pod czerwonym olbrzymim parasolem dla głodnych piekły się na grillu kiełbaski. Świeże bułeczki, musztarda, keczup miały wzięcie. Przy stolikach można było odpocząć, zjeść i z daleka oglądać tańce klasyczne dwóch par mistrzowskich z Warszawy. Można rzec – taniec z gwiazdami na żywo.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 
Podczas festynu pani dyrektor niestrudzenie nagradzała wszystkich występujących i biorących udział w konkursach słodyczami, pączkami i bułeczkami, pozyskanymi od sponsorów.
Cały czas działał plener malarski. Farby, kredki, flamastry poszły w ruch. Dzieci malowały „Moje zwierzę”. Autorów wszystkich prac nagradzano słodkościami. Opodal toczyły się rozgrywki warcabowe.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Wielką atrakcją był przyjazd jednostki Powiatowej Straży Pożarnej z Wołomina. Dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego.

Festyn w Jedynce

 Niespodziewanie przyjechał zabytkowy Jaguar przysłany przez firmę Toyota Marki . Zarówno chłopcy jak i tatusiowie pospieszyli obejrzeć to cacko
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się jazda konna. Można było wybrać przejażdżkę na kucyku, na kasztance lub na dorosłym koniu. Niektórzy jeździli po kilka razy. Dla mniej odważnych, ale bardzo sprawnych pozostawał do pokonania tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Na płycie boiska odbywały się również pokazy sportowe szermierzy oraz karateków.

Festyn w Jedynce

 Piękny pokaz KARATE DO GOJU RYJU przygotowała pani Monika Wysocka nauczycielka SP1 występująca razem z dziećmi.. Panią Monikę dzielnie wspierał mąż Piotr Wysocki posiadający 3 dan karate. Rodzice z zachwytem patrzyli na umiejętności swoich pociech. Zainteresowani mogli zapisać się na treningi i obóz wyjazdowy.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Klasa 2a pod kierownictwem pani Anny Sadownik wystąpiła z teatrzykiem pt.
„O żabkach i żuczkach”. Natomiast oddział 0a prowadzony przez panią Grażynę Redlin wystąpił z pokazem tanecznym. Rodzice przeżywali występy swoich dzieci bardziej niż one same.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 W budynku szkolnym na stołówce uruchomiono kawiarenkę, w której każde dziecko otrzymywało napój oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Czynny był też zmodernizowany sklepik szkolny, w którym serwowano desery oraz oczywiście lody.

Festyn w Jedynce

 Festyn zakończyły występy wokalne pani Małgorzaty Ambroziak, nauczycielki SP1 z akompaniatorem Maciejem Ulatowskim oraz pani Elżbiety Kołodziej –Kiska z akompaniatorem Januszem Szromem (wybitnym wokalistą jazzowym). Obie panie oprócz standardów jazzowych przygotowały utwory włączające dzieci do zabawy.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 O 14 oficjalna część festynu dobiegła końca. Uczniowie klas 4-6 zostali zaproszeni na dyskotekę w godzinach 17-20.
Nagłośnienie oraz oprawę muzyczną przygotował DJ pan Mariusz Sobolewski, który z werwą zapowiadał kolejne atrakcje, występy i pokazy a także reklamował sponsorów festynu.

Festyn w Jedynce

 Opiekę medyczną sprawowała pani Jolanta Kryska oddelegowana z przychodni przy ul. Sportowej. Wiele osób mierzyło ciśnienie lub dokonało pomiaru cukru.

Festyn w Jedynce

 Festyn zaszczycili swoją obecnością: pan Janusz Werczyński- burmistrz miasta Marki, radny pan Kazimierz Kędzierski, dyrektor przychodni pani Elżbieta Terlikowska, pani Agnieszka Lużyńska- współorganizator sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz delegacja pań z Referatu Oświaty.

Festyn w JedynceFestyn w Jedynce

 Na długo w pamięci pozostanie ten niezwykły Dzień Dziecka w Jedynce. Należy podkreślić, iż ten udany festyn powstał dzięki ogromnej wspólnej pracy dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców a także dzięki sponsorom, którzy rozumiejąc potrzeby dzieci jak zawsze przyszli nam z pomocą.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach składa wielkie podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Dziecka w Jedynce a w szczególności radnemu panu Bogusławowi Dąbkowskiemu.


Lista sponsorów:

Wojciech Śmiechowski
Piekarnia Szwajcarska
05-270 Marki, ul. Słoneczna 22

Małgorzata Majkowska
Piekarnia Klementynka
05-270 Marki, T. Kościuszki 26

Barbara Wośko
Sklep TOTAL-BIS
05-270 Marki, ul. Rejtana 24

Ludwik Marian Waśniewski
Sklep Nr 1
05-270 Marki, ul. Lisa kuli 5A

Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego "TAGO"
05-250 Radzymin, ul. Ciemne 141 D

Piekarnia Staropolska
05-270 Marki, ul. Słoneczna 3d

Henryka i Roman Sobańscy Piekarnia
05-270 Marki, ul. Piłsudskiego

Małgorzata i Karol Paciorek
MIGAZ
05-270 Marki, ul. Sosnowa 1

Jakub Zięba
VIENNA INTERNACIONAL
05 – 270 Marki ul. Mickiewicza 26/104

Adam Poleski
ADAM-POL
07-200 Wyszków, ul. Willowa 49

Beata i Robert Peczyńscy
Marki 05-270
ul.Lisia 2

Urząd Miasta MARKITekst opracowała pani Grażyna Pietrzak,
zdjęcia pani Krystyna Ambroziak

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry