Nominowani do nagrody Super Samorząd 2012

Tadeusz Markiewicz Marki2020

 16 stycznia 2013    08:00

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Mało powiedziane! Jesteśmy zszokowani. Jako Grupa Marki 2020 (wraz z władzami samorządowymi naszej gminy) zostaliśmy nominowani do nagrody Super Samorząd 2012.  Znaleźliśmy się w doborowym gronie 18 wyróżnionych organizacji działających na terenie naszego kraju. Ba, jesteśmy jedynymi z Mazowsza!

O wyróżnienie mogą ubiegać się uczestnicy akcji "Masz Głos, Masz Wybór" (więcej na www.maszglos.pl). To projekt, który ma wspierać współpracę obywateli i władz samorządowych. W naszym przypadku chodzi o wdrożenie serwisu Marki.Naprawmyto.pl

To narzędzie, które udało się uruchomić w ubiegłym roku, jest internetową i zarazem mobilną platformą kontaktu między obywatelami a ratuszem. Służy do zgłaszania uszkodzeń w miejskiej przestrzeni - nie działających latarni, zniszczonych znaków drogowych i dziur w drodze. Dzięki niemu obywatel może przekazać informację do ratusza, a urząd ma możliwość szybkiego zareagowania.

- Traktujemy to konkursowe wyróżnienie jako wielki sukces wszystkich mieszkańców Marek. Bez Waszego zaangażowania ten projekt byłby kompletnym niewypałem. Cieszymy się też z zaangażowania ratusza.  Do tej pory zgłoszono prawie 290 alertów i 180 uszkodzeń zostało naprawionych - mówi Jacek Orych, szef stowarzyszenia.

O tym, czy znajdziemy się w gronie laureatów, będzie wiadomo 22 lutego. Tego dnia odbędzie się uroczysta gala w Pałacu Prezydenckim.

- Decyzję o przyznaniu nagrody podejmie jury w składzie: Ewa Barlik (Stowarzyszenie Gazet Lokalnych), Aleksander Smolar (Fundacja im. Stefana Batorego) i Zbigniew Pełczyński (Stowarzyszenie Szkoła Liderów). Przy wyborze laureatów oceniane będą pomysłowość, inwencja oraz skuteczność działań - informują organizatorzy konkursu.

Pełna lista nominowanych na www.marki2020.pl

Galeria

zdjecie: 47564
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry