Marecka Karta Dużej Rodziny

Piotr Matusiak UMMarki

 16 stycznia 2013    10:46

Z myślą o wsparciu rodzin wielodzietnych w naszym mieście, Urząd Miasta Marki wprowadza Marecką Kartę Dużej Rodziny

O Kartę mogą ubiegać się Rodziny Wielodzietne - zamieszkałe na terenie Miasta Marki (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) i mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.


Marecka Karta Dużej Rodziny uprawnia do bezpłatnego korzystania z miejskiego lodowiska, 50 % zniżki na zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Marecki Ośrodek Kultury oraz 25% zniżki na świadczenia przedszkoli publicznych wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, mających charakter usług opiekuńczo- bytowych (KARTA 3+).


Ponadto dzieci z rodzin posiadających czworo i więcej dzieci będą uprawnione do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM (KARTA 4+).


Uzyskanie Mareckiej Karty Dużej Rodziny odbywać się będzie na wniosek rodzica złożony w Wydziale Spraw Społecznych UM Marki (pokój nr 29 na I piętrze).


(Uwaga- do wniosku o wydanie Karty 4+ należy dołączyć zdjęcia legitymacyjne)


Marecka Karta Dużej Rodziny będzie wydawana na okres 1 roku. Marecką Kartę Dużej Rodziny będzie otrzymywał każdy członek Rodziny Wielodzietnej.


Liczymy, że z czasem, zakres usług dostępnych dla rodzin wielodzietnych dzięki Mareckiej Karcie Dużej Rodziny będzie się powiększać.


Pobierz wniosekPM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Galeria

zdjecie: 47597

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry