18 czerwca 2006    08:54

Podczas kilku kolejnych zbiórek zuchy z gromady działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 odwiedzały różne kraje Europejskie w poszukiwaniu wskazówek od Indiany Jonesa, który poprosił ich o pomoc w odnalezieniu skarbu oraz poznawały tajemnice tych państw. Po przygotowaniach do podróży zuchy zwiedziły Portugalie, Hiszpanie, Włochy, Francje i Wielką Brytanie. Odnajdywały tam wskazówki, gdzie kierować się dalej i w końcu na ostatnim etapie podróży, gdy pojawiła się na zbiórce cała gromada odwiedził ich tajemniczy pan i przekazał zaszyfrowany list. Szybko zuchy rozszyfrowały zagadkę i ruszyły wspólnie po niebieskich śladach, o których była mowa w liście. Gromada wyszła ze szkoły kierując się po śladach i w końcu dotarła po miejsca, gdzie na każdego czekała zaszyfrowana wiadomość. Gdy każdy już rozszyfrował ją, mógł wyruszyć na trasą pod górę, gdzie czekały na każdego punkty z zadaniami.
Pierwszy punkt nie okazał się taki trudny, ponieważ zuchy musiały ułożyć układankę z godłem lub flagą Polski oraz powiedzieć, o jakim punkcie Prawa Zucha jest mowa ? oczywiście wszyscy dobrze odpowiedzieli, że Zuch kocha Boga i Polskę. Za poprawne wykonanie zadania otrzymali flagę Polski, którą mogli wkleić sobie do paszportu. Na następnym punkcie wykazali się dzielnością odwiedzając Francję i jedząc ślimaki lub żaby z zamkniętymi oczami. Wszystkie zuchy były dzielne i nie brzydziły się zjeść potraw francuskich i otrzymali flagi Francji. Kolejnym punktem była Portugalia, gdzie każdy zuch usłyszał kilka zdań i musiał powiedzieć czy jest to prawda, czy fałsz ? Zuch mówi prawdę. Na czwartym punkcie dziewczynka z Wielkiej Brytanii miała problem z porządkiem w swoim pokoju, dlatego też zuchy pomogły jej poukładać wszystkie rzeczy i pokazały, że Zuch pamięta o swoich obowiązkach. Później zuchy przeniosły się do Włoch. Włoszka miała problem ze swoim rodzeństwem, ponieważ było bardzo smutne i nie umiała w żaden sposób rozweselić ich. Zuchy opowiedziały Włoszce dowcipy, które na pewno rozweselą rodzeństwo, bo przecież Wszystkim jest z zuchem dobrze. Na samej górze zuchy dotarły do ostatniego punktu, czyli do Hiszpanii, gdzie przeszły tor przeszkód, aby dojść do tajemniczego pana, który pojawił się na początku zbiórki.
Gdy już wszyscy przeszli całą trasę, zuchy zebrały się w kręgu i okazało się, że ten pan to Indiana Jones i towarzyszył gromadzie podczas całej podróży. Przekazał zuchom skarb, podziękował za pomoc i wyruszył w dalszą podróż. W kufrze zuchy znalazły znaczki zucha i proporzec gromady, który został przekazany Paulinie, ponieważ miała najwięcej monet w swojej sakiewce i została strażnikiem skarbu.
Przyszedł najważniejszy moment dla każdego zucha ? Obietnica. Zuchy obiecywały być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha. Wszyscy zapamiętają tę chwilę na długo. Każdy zuch wie, co oznacza posiadać taki znaczek oraz wie, co symbolizują elementy znaczka. ?Biały orzeł to odwaga, słońce radość głosi?? Oprócz znaczków Zucha, skarbu Indiana Jonesa zuchy dostały odznaki, które potwierdzają to, że są doskonałymi podróżnikami oraz na słodkie zakończenie zbiórki zbiórce kufrze znalazły się lizaki. Po zbiórce pełnej wrażeń cała gromada powędrowała do szkoły i rozeszliśmy się do swoich domków?
Każdy zuch może powiedzieć: ?Ta zbiórka była super!!?

Drużynowa
Karolina Rojewska


Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry