Zajęcia stałe w MOK - 2005/2006

Rafał Redeł MOK

 1 września 2005    23:44

Program zajęć stałych Mareckiego Ośrodka Kultury dla dzieci, młodzieży i dorosłych w roku kulturalno-oświatowym 2005-2006.

OGNISKO MUZYCZNE ? indywidualna nauka gry na instrumentach muzycznych dla początkujących
i zaawansowanych (dzieci, młodzież i dorośli). Program nauczania dostosowany jest do każdego ucznia, jego zainteresowań muzycznych, wieku, talentu. Nasi utalentowani, wytrwali i pracowici uczniowie pomyślnie zdają egzaminy do szkół muzycznych. O poziomie nauczania i różnorodności repertuaru najlepiej można się przekonać na uroczystych koncertach organizowanych dwa razy do roku (zimowy i letni).
Lekcje gry na gitarze
Jeżeli chcesz grać na gitarze, śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary, zapisz się na indywidualne lekcje gry. Każdy uczeń powinien mieć swój instrument.
Lekcje gry na pianinie
Lubisz muzykę poważną? Słuchasz znanych utworów muzycznych? Możesz je zagrać sam. Zapraszamy na zajęcia indywidualne
w klasie pianina. Nauczysz się czytać nuty oraz samodzielnie grać na wysokiej klasy instrumencie.
Lekcje gry na keyboardzie
Jeśli chcesz potrafić zagrać znane melodie na uroczystościach rodzinnych, towarzyskich bądź stworzyć amatorski zespół muzyczny, to zapraszamy na naukę gry na keyboardzie. Nauczanie odbywa się na instrumencie dobrej klasy.

STUDIO PIOSENKI ? uczestnicy od 7 do 16 lat (dwie grupy wiekowe
Lubisz śpiewać piosenki? Chcesz występować na koncertach? Zgłoś się do naszego zespołu! Nasz repertuar to utwory o tematyce dziecięcej i młodzieżowej pisane przez wybitnych współczesnych kompozytorów. Uczymy się prawidłowej emisji głosu, dykcji, interpretacji piosenek oraz pracy z mikrofonem.

KLUB TAŃCA NOWOCZESNEGO ?ATUT?
Lubisz taniec nowoczesny? Właśnie "Atut" w swoim repertuarze posiada układy taneczne w różnych stylach tańca nowoczesnego ? disco dance, hip hop, funky. Rozwijają się tu zainteresowania taneczne, poczucie rytmu i słuchu. Tancerze prezentują się jako soliści, w duetach i formacjach tanecznych. Zespół uczestniczy w przeglądach, konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Występuje na imprezach miejskich i szkolnych. W czasie czteroletniej działalności ?ATUT? odniósł wiele sukcesów.

TEATR ?KARMAZYNOWE OKO?
Lubisz bawić się w teatr? Lubisz improwizować? Chcesz zagrać w przedstawieniu teatralnym? Przyjdź na zajęcia prowadzone metodą dramy, która ma na celu wszechstronny rozwój osobowości młodego człowieka. Jest to metoda, która wywiera ogromny wpływ na aktywność intelektualną, rozwija zdolność empatii, przemawia do uczuć, sprzyja kształtowaniu się osobowości człowieka, wyzwala jego energię i siły twórcze, a tym samym przygotowuje do kreatywnego życia w społeczeństwie XXI wieku. Podczas zajęć pracować będziemy nad utworami scenicznymi, których realizacja ma być zakończona spektaklem teatralnym wystawionym pod koniec roku kulturalno-oświatowym.

OGNISKO PLASTYCZNE - można tu rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Uczestnicy naszych zajęć kontynuują naukę w średnich i wyższych szkołach plastycznych. Także piękne wystawy dzieł wykonanych w naszej pracowni i poza nią są wspaniałą zachętą dla uczestników zajęć do dalszego tworzenia.
Warsztaty malarstwa sztalugowego ? zajęcia dla młodzieży i dorosłych prowadzone na zasadzie drzwi otwartych
Zapewniamy poznanie podstaw rysunku artystycznego, zasad kompozycji, teorii barw. Ważnym celem jest pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności postrzegania rzeczywistości i przenoszenia jej na papier, płótno. Uczestnicy zajęć mają okazję zapoznać się z bogatą ofertą ciekawych technik plastycznych: rysunek ? węgiel, ołówek, kredka, tusz oraz malarstwo sztalugowe ? olej, akryl, tempera, akwarela, gwasz, pastel. Zapraszamy kandydatów do szkół plastycznych oraz wszystkich, dla których malowanie i rysowanie jest niezrealizowanym marzeniem. Udzielamy także konsultacji i dokonujemy korekty prac wykonanych poza naszą pracownią. Przyjdź na zajęcia i odkryj swój talent!!!
Plastyka dla dzieci 7-12 lat ? zajęcia prowadzone na zasadzie drzwi otwartych
Techniki rysunkowe: ołówek, tusz i pióro lub patyk, węgiel, kredki ołówkowe, pastele suche i olejne. Techniki malarskie: farby plakatowe, tempera, gwasz, akwarela, pastele, malowanie na szkle. Techniki powielane, druk, monotypia, linoryt, pieczątki i matryce do zdobienia tkanin i papieru. Małe formy rzeźbiarskie: z gliny, gipsu, masy solnej, masy papierowej, plasteliny, modeliny, formowanie z folii aluminiowej, drutu, papieru. Wycinanie, wydzieranie, prace z materiałów przyrodniczych, pacynki i inne ciekawe techniki dekoracyjne. Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz manualnych, a także zapewnienie dobrej zabawy. Spotykają się tu dzieci uzdolnione plastycznie i te, które po prostu lubią się bawić pędzlem czy rzeźbieniem...
Tkactwo artystyczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci
Proponujemy tkactwo ręczne techniką gobelinową i kilimkową na osnowie nawleczonej na ramy (własne lub ośrodka), najczęściej nitką wełnianą. Pokaz i nauka stosowania podstawowych i pochodnych węzłów tkackich, realizacja własnych projektów w materiale. Wykonasz z nami gobeliny, czyli tkaniny dekoracyjne jednostronne, naśladujące obraz, mogą one zawierać motywy figuralne, pejzażowe, ornamentalne lub abstrakcyjne, traktowane podobnie jak w malarstwie.
Kurs i warsztaty batiku (unikatowe malarstwo na tkaninie) dla dzieci od lat 10, młodzieży i dorosłych
Chcesz malować oryginalne obrazy na tkaninie? Poznaj technikę batiku polegającą na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nie przeznaczonych do zabarwienia w zamierzony przez wykonawcę sposób, a następnie zanurzaniu tkaniny w kąpieli barwiącej. Miejsca nie powleczone woskiem nie przyjmują barwnika, wskutek czego powstają wzory z kombinacji miejsc zabarwionych i niezabarwionych, bowiem cały proces można wielokrotnie powtarzać. Przy krzepnięciu wosku tworzą się rysy, przez które przenika barwnik, po usunięciu wosku wzory mają charakterystyczne dla batików żyłkowanie.

LEKTORATY JĘZYKÓW OBCYCH
Lektorzy posiadają podwójne przygotowanie (lingwistyczne i pedagogiczne) zgodne z wymogami MENiS i pozostają pod stałym nadzorem metodycznym. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność komunikowania się i poprawną wymowę.
Nauka języka angielskiego dla dzieci od lat 7, młodzieży i dorosłych
Kursy realizowane przy współpracy Centrum Edukacyjnego CAMELOT. Wśród byłych słuchaczy jest wiele osób uczęszczających do szkół z wykładowym językiem angielskim, są absolwenci anglistyki, lektorzy. Wielu słuchaczy zdało pomyślnie egzamin FC.
Nauka języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych (dzieci, młodzież i dorośli)
Kursy wieńczy zdanie certyfikatów ZD-zertyfikat Deutsh (poziom podstawowy) bądź ZMPI Centrale Mittelstufenprüfung (poziom zaawansowany).
Nauka języka francuskiego dla początkujących (dzieci od lat 6, młodzież i dorośli)
Metoda komunikatywna stosowana przez lektora pozwala uczniom mówić już od pierwszej lekcji.

PRZEDSZKOLANDIA
Gry, zabawy, nauka piosenek, zajęcia integracyjne, opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne:
Nauka języka angielskiego
Nauka odbywa się metodą słuchową i połączona jest z zabawami integracyjnymi, rysunkiem oraz ruchem.
Zajęcia plastyczne z elementami gry i zabawy
Nasze autorskie zajęcia dla 4-6 -latków. Dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, otrzymują wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac. W programie są także zabawy dydaktyczne i ruchowe.
Klubik ?MIŚ?
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i integracyjne, gry, zabawy, czytanie bajek itp. (prowadzone na zasadzie ?drzwi otwartych?).
Klub przedszkolaka ?PTYŚ?
Ogólnorozwojowe zajęcia edukacyjne, zabawy tematyczne, nauka wierszy i piosenek. Dzieci uczestniczą także w imprezach okolicznościowych i wycieczkach.

KLUB SENIORA dla emerytów i rencistów oraz sympatyków
Spotkania klubowe, imprezy artystyczne i okolicznościowe, prelekcje, pokazy zdrowego żywienia, wieczorki taneczne, autokarowe wycieczki krajowe i zagraniczne, wczasy oraz wyjazdy do warszawskich kin, teatrów, muzeów, ogrodów i wiele innych atrakcji.

SZKÓŁKA SZACHOWA i WARCABOWA (dzieci od lat 6 do 15)

LOGOPEDIA I REEDUKACJA ? zajęcia indywidualne dla dzieci (od lat 6) oraz młodzieży i dorosłych mających trudności w mowie, pisaniu i czytaniu poniedziałki i piątki - czas zajęć do ustalenia

WAŻNE INFORMACJE:
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników z przygotowaniem zarówno pedago­gicznym, jak też specjalistycznym. Pedagodzy zwracają uwagę na rozwój indywidualny każdego uczestnika zajęć indywidualnych i grupowych. Odpłatność wg cennika MOK. Wysokość stawek ustalona na cały rok kulturalno-oświatowy. Zajęcia odbywają się w estetycznych salach i pracowniach wyposażonych w stosowny do zajęć sprzęt oraz materiały i pomoce. Liczba miejsc na zajęciach ze względów organizacyjnych ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizujemy także m.in.: dla dzieci: imprezy z cyklu ?Niedziela
z mamą, niedziela z tatą?, widowiska teatralne, bale i zabawy, konkursy oraz dla młodzieży i dorosłych: koncerty, recitale, wieczory literackie, wernisaże, spotkania w ?Kawiarence artystycznej?, imprezy patriotyczne i okolicznościowe, konsultacje
i warsztaty plastyczne (dla uczniów szkół mareckich i otwarte), wystawy malarstwa, tkaniny, grafiki, rysunku, fotograficzne, ogólnomiejskie konkursy recytatorskie, plastyczne, wokalne, ortograficzne, przeglądy małych form teatralnych, autokarowe wyjazdy do teatrów, kin, muzeów, galerii, wycieczki, wczasy, kolonie i półkolonie...

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry