z Ratusza - Mieszkańcy zgłosili ...

Antoni Widomski UMMarki

 26 czerwca 2006    15:23

Kradzieże kabli telefonicznych
W związku z bardzo nasilonymi w ostatnim okresie kradzieżami kabli telefonicznych w Markach (okolice ulic Wspólnej, Stawowej, Miedzianej) Burmistrz Miasta zwrócił się do TP SA ...
Ograniczenie ruchu pojazdów na ulicy Piotra Skargi
W maju bieżącego roku do Burmistrza Miasta Marki wpłynął wniosek Radnych Miasta Marki, wystosowany na prośbę mieszkańców, o ograniczenie ruchu pojazdów na ulicy Piotra Skargi. ...


Kradzieże kabli telefonicznych
W związku z bardzo nasilonymi w ostatnim okresie kradzieżami kabli telefonicznych w Markach (okolice ulic Wspólnej, Stawowej, Miedzianej) Burmistrz Miasta zwrócił się do TP SA z prośbą o podjęcie działań mających na celu przeciwdziałanie kradzieżom tych kabli.
Burmistrz zasugeroweał TP SA objęcie linii telefonicznych monitoringiem. Zastosowanie takiej ochrony dla linii energetycznych oświetleniowych wyeliminowało całkowicie kradzieże kabli.
Drugie wystąpienie zostało skierowane do Komisariatu Policji w Markach z prośbą o objęcie wzmożoną ochroną policyjną miejsc najbardziej zagrożonych kradzieżami.

Ograniczenie ruchu pojazdów na ulicy Piotra Skargi
W maju bieżącego roku do Burmistrza Miasta Marki wpłynął wniosek Radnych Miasta Marki, wystosowany na prośbę mieszkańców, o ograniczenie ruchu pojazdów na ulicy Piotra Skargi. Wniosek uzasadniono uciążliwością dla mieszkańców wzmożonego ruchu pojazdów zwłaszcza w porannych godzinach szczytu komunikacyjnego (pomiędzy godziną 6.00 a 10.00. Pojazdy jadące w stronę Warszawy, chcąc ominąć "korek" tworzący się przed sygnalizacją świetlną na drodze krajowej Nr 8 (Al. Marszałka J. Piłsudskiego), na skrzyżowaniu z ulicą Fabryczną i ulicą Szkolną skręcają w ulicę 11-go Listopada a następnie w ulicę Piotra Skargi jadąc w kierunku ulicy Sosnowej. Wnioskodawcy podkreślili, że ulica Piotra Skargi, z uwagi na rodzaj nawierzchni oraz szerokość, nie jest przystosowana do obsługi wzmożonego ruchu komunikacyjnego.
Opracowany został projekt stałej organizacji ruchu, który przewiduje jednostronny zakaz wjazdu w ulicę Piotra Skargi od strony ulicy 11-Listopada w kierunku ulicy Kościuszki i Sosnowej).
Projekt organizacji ruchu na ulicy Piotra Skargi w Markach został pozytywnie zaopiniowany przez Referat Zarządu Dróg Urzędu Miasta Marki, a następnie zatwierdzony do realizacji przez Powiatowego Inspektora Ruchu Drogowego Starostwa Powiatu Wołomińskiego.
W dniu 22 czerwca 2006 roku ulica została oznakowana zgodnie z nowym projektem organizacji ruchu.

(informacja - Antoni Widomski)

Galeria

zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry