Grand Prix Mazowsza w warcabach na półmetku

Michał Suchecki UKSStruga

 10 lutego 2013    21:37

W Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu w sobotę 9.02.2013 rozegrany został II turniej I GP Mazowsza w warcabach. Mimo obaw organizatorów (Mazowiecki Okręgowy Związek Warcabowy) dotyczących terminu ferii zimowych frekwencja była bardzo wysoka. W kategorii do lat 13 wzięło udział 35 zawodników. W kategorii open 26 - łącznie 61.

Turniej otworzył Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski wraz z Dyrektorem ROKiS Mirosławem Jusińskim i Prezesem Polskiego Związku Warcabowego Tadeuszem Kosobudzkim.

Zawodnicy grali w dwóch grupach - do lat 13 i powyżej. W klasyfikacji końcowej zostali wyłonieni mistrzowie 4 kategorii. Oto oni:

Kategoria do lat 10:


   1. Mateusz Kopka

   2. Bartosz Mazurowski

   3. Ignacy Sidor


Kategoria 11-13 lat:

   1. Marta Bańkowska

   2. Martin Banaszek

   3. Jakub Stacewicz


Kategoria 14-16 lat:

   1. Katarzyna Stańczuk

   2. Mateusz Stańczuk

   3. Artur Moczulski


Kategoria open:

   1. Natalia Sadowska

   2. Paweł Suchecki

   3. Marcin Wocial


Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier logicznych. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Dyrektor ROKiS oraz producent gier umysłowych ,,Granna''. Sponsorzy przewidzieli również nagrody dla najmłodszych zawodniczek, którymi okazały się 5-letnie Natalka Waś z Nadmy i Karolinka Szymańska z Łąk Radzymińskich. Dyrektor Mirosław Jusiński wręczył pamiątkowy album najlepszemu zawodnikowi Gminy Radzymin w kategorii open Krzysztofowi Namedyńskiemu.

Do zakończenia całego cyklu GP pozostały jeszcze 2 turnieje. 24.03.2013 zapraszamy do Zespołu Szkół w Słupnie, a 6.04.2013 do Zespołu Szkół Nr 2 w Markach.

Wyniki w kategorii do lat 13
Wyniki w kategorii open
Zdjęcia z turnieju

Galeria

zdjecie: 48396

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry