Relacja z FERII ZIMOWYCH w MOK.

MOK Marki MOK

 15 lutego 2013    14:20

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zorganizował zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym podczas FERII ZIMOWYCH 2013. Autorski program dyrektor Krystyny Klimeckiej zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, a stworzone warunki do jego realizacji dały możliwość organizacji atrakcyjnych zajęć poprowadzonych przez kadrę ośrodka. Program "Ferie Zimowe 2013" został zrealizowany również dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Marki. Ogółem w siedmiu imprezach i zajęciach wzięło udział około 370 dzieci w wieku 7-12 lat. Ferie rozpoczęły się wycieczką, ponieważ 29.I.2013, we wtorek, dzieci zwiedziły STADION NARODOWY. W towarzystwie przewodnika poznały zakamarki imponującej architektonicznie budowli, co było atrakcją dla wszystkich zwiedzających. I tak dzieci obejrzały loże, trybuny, miejsce, w którym zawodnicy się przebierają, czyli szatnię oraz inne miejsca, które wzbudzały emocje i zainteresowanie. Oczywiście wyszły również na płytę boiska, skąd widok na całość stadionu wydawał się jeszcze ciekawszy.

30.I.2013, w środę, dzieci obejrzały spektakl pod tytułem "KSIĘŻNICZKA I RYCERZ" w wykonaniu aktorów Teatru Dobrego Serca. Dwoje aktorów-Paulina Dulka-Latos w roli księżniczki oraz Jerzy Latos w roli giermka Jerzyka- zaprezentowało swoje umiejętności ukazując publiczności świetną grę aktorską na planie mieszanym z wykorzystaniem lalek. Estetyczna i starannie przygotowana scenografia była dodatkowym walorem, budzącym zachwyt młodych widzów. Widowisko było świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.

 W poniedziałek i środę 4 i 6. II. 2013 dzieci wzięły udział w WARSZTATACH TANECZNYCH prowadzonych przez instruktorkę Mistrzów Polski panią Kingę Jakubowską, która, na co dzień w naszym ośrodku prowadzi ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT". Podczas zajęć dzieci mogły poznać podstawowe kroki oraz figury związane z różnymi stylami tańców. W rytmach tańców latynoamerykańskich, grupa stawiała pierwsze kroki na parkiecie, co zaowocowało przygotowaniem prostego układu z wykorzystaniem podstawowych figur takich tańców jak salsa, samba, ch-cha, co okazało się być świetnym ćwiczeniem spajającym całość przeprowadzonych zajęć.

4.II.2013, w poniedziałek odbyły się WARSZTATY PLASTYCZNE pod hasłem "PLASTYKA NA WESOŁO", prowadzone przez artystę plastyka Agatę Gruber oraz instruktorki Paulinę Borzecką i Wiolettę Białek. Dzieci pod okiem instruktorów wykonały kartkę ? pejzaż zimowy - z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Prace zostały zaprezentowane na wernisażu, którego odbiorcami stali się rodzice dzieci uczestniczących w warsztatach.

5.II.2013 , we wtorek zorganizowaliśmy autokarową wycieczkę do "MAZOWIECKIEGO ZAŚCIANKA" mieszczącego się w Grabowie koło Tłuszcza. Na miejscu dzieci podziwiały okolicę podróżując wozem traperskim zaprzęgniętym w konia. Po przejażdżce ogrzały się przy kominku w ludowej chacie. Tutaj czekały na nich anioły wycięte z drewna, które własnoręcznie szlifowały papierem ściernym a następnie malowały dowolnie farbami wodnymi - w ramach warsztatów, jakie przygotowali gospodarze. Ponadto dzieci miały okazję własnoręcznie ulepić anielskie figurki i zobaczyć proces ich wypalania w prawdziwym chlebowym piecu. W czasie, kiedy wyroby rękodzielnicze wysychały, żeby można było je zabrać do domu, czekało na uczestników ognisko z kiełbaskami. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca, a kiełbaska prosto z ogniska, smakowała tego dnia jak nigdy przedtem.

W środę 6.II.2013, odbyły się kolejne WARSZTATY PLASTYCZNE  w pracowni naszego ośrodka. Tym razem uczestnicy wykonali RAMKI NA FOTOGRAFIE oraz malowali LNIANE TORBY. Dobrze zorganizowana praca w dwóch grupach zaowocowała powstaniem wspaniale ozdobionych ramek na pamiątkowe fotografie oraz toreb z różnym przeznaczeniem np. na zajęcia do MOK-u, na zakupy, na plażę. W ozdabianiu ramek wykorzystano oryginalne materiały takie jak cekiny, muszelki, własnoręcznie zrobione kokardki, kawałki tkanin, papierowe kwiaty (przytwierdzane na gorąco klejem) itp. Przy barwieniu toreb lnianych zastosowano natomiast technikę tapowania przy pomocy kawałków gąbki oraz malowanie wałkiem malarskim z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych szablonów. Powstały piękne i pożyteczne prace, które dzieci zabrały do domu.

Tegoroczne ferie zimowe w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego upłynęły w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Z bogatej oferty, jaka została przygotowana każdy z uczestników mógł wybrać coś ciekawego dla siebie. Były to zajęcia trafiające w potrzebę, z relacji uczestników ? łączące przyjemne z pożytecznym. Należy podkreślić ich wartość edukacyjną, od spektaklu teatralnego, przez twórcze i inspirujące zajęcia plastyczne i taneczne oraz takie, które pozwalały poznać kulturę, architekturę (stadion, ludowa chata) jak również uwrażliwić na naturę i pracę własnych rąk -  wycieczki oraz warsztaty.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii FERII ZIMOWYCH 2013 na stronie

http://www.mokmarki.pl/imprezy/2013/2013_zima_w_miescie/index.html  

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 48531
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry