Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

START:    1 marca 2013

Marek Kroczek AkcjaKatolicka ProMemoria

 25 lutego 2013    11:33


Po raz trzeci przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który jest świętem państwowym, ustanowionym w hołdzie tym, którzy po latach okupacji niemieckiej, po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich i rodzimych komunistów, mieli odwagę wytrwać w walce o niepodległą Polskę.

1 marca uczcijmy pamięć żołnierzy walczących o niepodległą Polskę poprzez wywieszenie w oknach naszych domów flag państwowych, połóżmy kwiaty i zapalmy znicze, przywołajmy we wspomnieniu i w modlitwie.

Program społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 2013 roku zostł zamieszczony na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” skupia ponad 80 organizacji i środowisk patriotycznych, pragnących wspólnie uczcić Bohaterów Antykomunistycznego Podziemia. Skorzystajmy z ich zaproszenia.

Galeria

zdjecie: 48774
fot. 2
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry