Popieramy, podpisujemy się, zachęcamy innych

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 28 lutego 2013    23:41


Akcja Katolicka w Polsce

Popieramy, podpisujemy się, zachęcamy innych


Pragnę zachęcić członków i sympatyków Akcji Katolickiej do włączenia się w obywatelską inicjatywę „Jeden z nas”, którego pomysłodawcą jest Carlo Casini, włoski poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem tego zakrojonego na szeroką skalę projektu jest zakaz dofinansowywania przez Unię Europejską wszelkiej działalności niszczącej ludzki embrion.

Istota ludzka od samego poczęcia zasługuje na poszanowanie jego godności i integralności. Środowiska katolickie, które poparły inicjatywę włoskiego europarlamentarzysty uważają, że aby zapewnić spójność kompetencji unijnych w sprawach dotykających życia ludzkich embrionów, UE powinna zakazać i zakończyć finansowania aktywności, które implikują niszczenie ludzkich embrionów, w szczególności w obszarach badań, rozwoju i zdrowia publicznego.

21 grudnia ubiegłego roku uruchomiono specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której można złożyć podpis popierający tę inicjatywę. Aby petycja została rozpatrzona przez Unię Europejską, do 1 listopada 2013 r. konieczne jest zebranie co najmniej miliona podpisów. Podpisujmy się i zachęcajmy innych do poparcia.

Warszawa, 25 stycznia 2013 r.

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu
Akcji Katolickiej

Halina Szydełko


Europejska Inicjatwya Obywatelska JEDEN Z NAS


Formularz do głosowania

Informacja: Marek Kroczek, Prezes POAK Marki
Za: Strona internetowa Akcji Katolickiej w Polsce: www.ak.org.pl


Galeria

zdjecie: 48926
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry