Mistrzostwa Polski zakończone

Michał Suchecki UKSStruga

21 sierpnia 2006    21:28

Wczoraj (20.08.2006) zawodnicy UKS Struga zakończyli zmagania w Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych 64-polowych. Tym razem te najważniejsze krajowe zawody odbyły się w malowniczo położonej Smolarni koło Trzcianki (Wielkopolska). Nasi reprezentanci spisali się w nich znakomicie!

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Mężczyzn do rywalizacji przystąpiło 47 zawodników, w tym 5 z UKS Struga. Wśród znamienitych polskich warcabistów prym wiedli dwaj reprezentanci naszego klubu ? Michał Janicki i Marcin Grzesiak. Pozostawili oni konkurentów ?za plecami? i losy tytułu Mistrza Polski rozstrzygnęli między sobą. Ostatecznie zwyciężył Michał Janicki, który w turnieju odniósł 6 zwycięstw i tylko 3 remisy. Srebrny medal przypadł Marcinowi Grzesiakowi, który również był niepokonany, ale zremisował jedną partię więcej. A więc dwa pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski zajęli reprezentanci UKS Struga! Pozostali nasi zawodnicy zajęli lokaty w pierwszej 20. Poniżej oczekiwań wypadł Paweł Suchecki, który uplasował się na 15 pozycji. 19 miejsce przypadło w udziale Maciejowi Łukasiewiczowi. Natomiast najmłodszy z naszych reprezentantów pozytywnie wszystkich zaskoczył zajmując 20 miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju!
W Mistrzostwach Polski Mężczyzn w grze błyskawicznej (5 min na zawodnika na rozegranie partii) wysoką formę potwierdzili Michał Janicki i Marcin Grzesiak, którzy znów zajęli miejsca na podium. Tym razem wywalczyli odpowiednio 2 i 3 pozycję. Tytuł Mistrza zdobył Karol Dudkiewicz z LKS Olymp Błonie. Maciej Łukasiewicz zajął 6.

W rywalizacji kobiet również bardzo widoczne były nasze reprezentantki. Turniej przebiegał pod znakiem wielu niespodzianek i nieprzewidywanych rezultatów. Ostatecznie zwyciężyła Aneta Pętlicka (GLZW Michalinowo) przed Magdą Pawłowską (UKS Roszada Lipno). Brązowy medal wywalczyła zawodniczka naszego klubu Grażyna Zajączkowska. Druga z naszych warcabistek Sonia Górniak uplasowała się na 11 pozycji.
W Mistrzostwach w grze błyskawicznej reprezentantki UKS Struga również zajęły czołowe lokaty. Edyta Suchecka zakończyła zmagania na 4 miejscu, Sonia Górniak na 6, a Grażyna Zajączkowska na 12.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to kolejny ogromny sukces naszego klubu. W Mistrzostwach udział wzięło 8 ekip z różnych stron Polski. Tym razem UKS Struga reprezentowany był przez dwa zespoły. W pierwszym grali: Edyta Suchecka, Marcin Grzesiak, Michał Janicki oraz Paweł Suchecki, w drugim natomiast: Sonia Górniak, Grażyna Zajączkowska i Maciej Łukasiewicz. Nasza pierwsza drużyna pokonała wszystkich rywali i zwyciężyła w turnieju. A więc UKS Struga po raz czwarty z rzędu Drużynowym Mistrzem Polski! Nasza druga ekipa walczyła dzielnie i ostatecznie zakończyła zmagania na 5 pozycji.