Bezpieczeństwo na al. Piłsudskiego, przetarg na obwodnicę...

Arkadiusz Werelich POMarki

 22 marca 2013    09:12

Bezpieczeństwo na głównej arterii naszego miasta oraz obwodnica Marek, to główne tematy wczorajszego spotkania z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim, który jak zwykle służył wsparciem.

Zacznijmy od bezpieczeństwa. Ostatnie zdarzenia, które miały miejsce na terenie Marek, poruszyły chyba większość mieszkańców. Wypadki, bo o nich mowa, stały się przekleństwem dla naszego miasta. Notoryczne stłuczki oraz ostatni wypadek śmiertelny, sprawiły, że zaistniała potrzeba szybkiej reakcji. Tu z pomocą przychodzi nam wojewoda, który obiecał, że poczyni odpowiednie kroki w celu poprawy bezpieczeństwa na al. Piłsudskiego.

Kontrola organizacji ruchu, zaostrzenie kontroli samochodów przejeżdżających na czerwonym świetle, z możliwością użycia monitoringu lub specjalnie do tego przystosowanych foto radarów oraz instalacja świateł na wysięgnikach, to narzędzia, których można użyć w celu rozwiązania zaistniałych problemów. Zostanie w tym celu przeprowadzona analiza, która wskaże najlepsze z możliwych rozwiązań. Problem istnieje na całej długości al. Piłsudskiego, ze szczególnym wskazaniem na skrzyżowanie z ul. Wspólną i Małachowskiego.

Kolejny temat, który został poruszony podczas spotkania tyczył się obwodnicy Marek. Inwestycja ta jest już przesądzona, ale ważne są terminy, które przybliżą nas do końcowego sukcesu. Z informacji, które przekazał wojewoda Kozłowski wynika, że przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony do końca marca, a więc lada dzień. Wojewoda nie widzi zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na opóźnienia, choć oczywiście należy wziąć pod uwagę nieprzewidziane okoliczności. Zakłada się, że zakończenie inwestycji nastąpi jesienią 2016 roku.

Na zakończenie należy wspomnieć o niewątpliwym sukcesie naszego miasta, którego pogratulował nam wojewoda. Chodzi o trzy mareckie lokalizacje ? szkoły podstawowe, które znalazły się na liście beneficjentów rządowego programu ?Radosna Szkoła?. Możemy liczyć na wsparcie kwotą blisko 350 tyś zł.

http://mareckaplatforma.com/2013/03/22/bezpieczenstwo-na-al-pilsudskiego-przetarg-na-obwodnice/ 

 

Galeria

zdjecie: 49710
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry