Podróże przedszkolaków z Chatki Puchatka.

Anna Golińska PrzedszkoleChatkaPuchatka

 3 kwietnia 2013    11:16

Niedawno nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Techniki w Warszawie.  Naszym celem było obejrzenie wystawy "Samochody filmowe". Ekspozycja była czasowa tak więc, potraktowaliśmy wystawę priorytetowo. Nasze przedszkolaki wykazały się znajomością w "dziedzinie" aut filmowych. Dzieciom najbardziej przypadły do gustu pojazdy z filmu "Flinstonowie"... no i oczywiście Zygzak Mc Queen z kultowego już filmu "Auta".Milusińscy wspaniale zachowywali się na kolejnych etapach wycieczki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wystawy starodawnych telefonów, komputerów, itp.  Przedszkolaki przestrzegały zasad panujących w muzeum. Nie dotykały eksponatów, zachowywały się spokojnie i stosownie do regulaminu placówki. Kolejne wycieczki tylko potwierdziły panujące przeświadczenie, że nasze wspaniałe przedszkolaki są bardzo grzeczne i zdyscyplinowane. Zarówno wizyta w Szkole Podstawowej Nr3 czy w Gabinecie Dentystycznym, a także wycieczka do kina przysporzyły dzieciom wiele radości, a nam wychowawcom powodów do dumy.

Jaki sens mają tego rodzaju wyprawy ?

Podczas wycieczek dziecko nie tylko wzbogaca swoje doświadczenia, ale także rozwija wyobraźnię, przyswaja wiedzę na temat historii, obyczajów itp. Przede wszystkim  jednak, podróże dają dziecku niesamowicie dużo radości w odkrywaniu i poznawaniu tajemnic. Tym większej radości, że odkrywa nieznany świat w towarzystwie rówieśników, dzieląc się z nimi na bieżąco doznaniami i emocjami, co uatrakcyjnia wyprawę. Dlatego też ... już planujemy kolejne wycieczki z naszymi małymi poszukiwaczami przygód.

Daria Słowikowska - Nauczyciel/Wychowawca

Niepubliczne Przedszkole Nr4

CHATKA PUCHATKA

tel. 781-21-08

Zapraszamy na naszą stronę internetową -  http://chatka-puchatka.com.pl/[gallery columns="2"]

Galeria

zdjecie: 49813
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry