Informacja o działalności Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego w 2004 roku

Rafał Redeł Salonlitart

 31 grudnia 2004    16:54

Niezależny Salon Literacko-Artystyczny Marki utworzony w czerwcu 2004 r., działa, jeszcze nieformalnie, praktycznie od września tegoż roku. Należą do niego, przede wszystkim twórcy z terenu naszego miasta ale także z Warszawy, Kobyłki i innych, w sumie 23 osoby. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Markach, Jana Puściana, który oddał do dyspozycji Salonu jedną z najpiękniejszych sal pałacu, spotkania mogą odbywać się regularnie, czyli w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 18.oo.

Twórcy z Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego Marki, jako jedyni zostali zaproszeni do udziału w imprezach towarzyszących XV Krajowym Targom Książki organizowanym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz w miastach: Brwinów, Pruszków, Żyrardów i Grójec, przez Centralę Handlu Zagranicznego ARS Polona S.A. oraz HR Service. W dniach 26-28 listopada 2004 r. odbyły się więc wystawy i spotkania okolicznościowe z twórcami i artystami mareckimi, połączone z promowaniem naszego miasta.

Do końca roku 2004, odbyło się wiele spotkań NSLA, na których artyści i twórcy polemizowali na temat współczesnej i dawnej sztuki, nurtów artystycznych, kierunków we współczesnej sztuce, dyskutowali między innymi na takie tematy jak: artyści i wiara, granica między aktem a pornografią, sztuka a komercja, kicz w sztuce.

Serdecznie zapraszamy twórców, zainteresowanych działalnością Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego Marki, do uczestnictwa w spotkaniach i imprezach jakie odbywać się będą w roku 2005.

Koordynator Grupy
Małgorzata Kapica


Jedna z prac członka Salonu - Rafała Orła.
Więcej jego prac można obejrzeć wśród stron członków salonu.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry