Marcovia przegrywa z Drukarzem

Mikołaj Szczepanowski Marcovia

8 kwietnia 2013    17:15

Marcovia Marki - Drukarz Warszawa 1:4 (0:2)

Zimowa aura nie dała za wygraną i po raz kolejny większość meczy 19 kolejki ligi okręgowej zostało przełożonych. Do skutku doszło jedynie spotkanie pomiędzy Marcovią a Drukarzem Warszawa.

Przed meczem w lepszej sytuacji znajdowali się goście, którzy mieli na swoim koncie 33 punkty i wyprzedzali Marcovię o 4 oczka. W poprzedniej rundzie lepsi okazali się podopieczni Łukasza Zalewskiego, którzy wygrali 1:0. Obydwie drużyny przystępowały do meczu podbudowane odniesionymi na wiosnę zwycięstwami. Marcovia pokonała dwa tygodnie temu Legion 3:0. Natomiast ich rywale rozgromili na inaugurację rundy wiosennej Mazur Radzymin aż 6:1.
Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Drukarza, którzy wyszli na prowadzenie w 18 minucie. Marcovia starała się prowadzić grę, ale w jej akcjach brakowało momentami dokładności. W 30 minucie kolejną znakomita okazję mieli goście, ale ich napastnik minimalnie chybił. W 40 minucie było już jednak 0:2 po bardzo ładnej akcji całego zespołu Drukarza. Trener Zalewski nie mając nic do stracenia postanowił jeszcze przed przerwą dokonać aż dwóch zmian. Za Damiana Mogielnickiego i Dariusza Piwowarka desygnował do gry Krzysztofa Kuźmińczuka oraz Patryka Strusa. Miało to wzmocnić siłę ofensywną mareckiej drużyny.

Druga odsłona niestety niewiele zmieniła. Gospodarze starali się grać piłką, ale by zdobywać bramki trzeba oddawać strzały. Tych jednak wyraźnie tego dnia brakowało. Zawodnicy Drukarza nie mieli z tym problemów i podobnie jak w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki. Marcovię stać było tylko na honorowe trafienie, które zaliczył Krzysztof Kuźmińczuk.
Niestety spotkanie, które było dosyć istotne dla układu górnej części tabeli zostało przegrane przez marecki zespół. Właściwie można stwierdzić, że była to porażka na własne życzenie. Indywidualne błędy i brak skuteczności sprawił, że 3 punkty powędrowały na konto Drukarza. Pozostaje mieć nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i kolejne mecze przyniosą Marcovii same zwycięstwa.