I GP Mazowsza w warcabach zakończone

Michał Suchecki UKSStruga

 9 kwietnia 2013    00:31

W sobotę 6.04.2013 w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbył się IV turniej kończący cykl I Grand Prix Mazowsza w warcabach. Imprezę zainicjował turniej w Mińsku Mazowieckim, następne zawody odbyły się w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu, potem w Zespole Szkół w Słupnie i na zakończenie w ZS2 w Markach. Patronat nad sobotnim turniejem objął Burmistrz Miasta Marki.

Podobnie jak poprzednie turnieje, mareckie mistrzostwa cieszyły się bardzo dużą frekwencją. Ogółem w 4 kategoriach wiekowych wzięło udział 159 zawodników różnych rejonów Mazowsza, a nawet spoza naszego województwa.

Bardzo dobrze wypadli warcabiści z UKS "Struga", we wszystkich kategoriach zajmując wysokie lokaty:

Jakub Broma - I miejsce w kat. do lat 10,

Mateusz Kopka - II miejsce w kat. do lat 13,

Bartosz Mazurowski - III miejsce w kat. do lat 10,

Martin Banaszek - I miejsce w kat. do lat 13,

Marta Bańkowska - III miejsce w kat. do lat 13,

Paweł Suchecki - III miejsce w kat. open

Nagrody w imieniu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (sponsora pucharów i upominków) wręczył zwycięzcom wraz z wicedyrektor szkoły Anną Werelich pan Adam Kopczyński, radny powiatu wołomińskiego.

Z rąk prezesa Mazowieckiego Okręgowego Związku Warcabowego ? Edyty Sucheckiej ? zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, na które zgodnie z regulaminem złożyły się fundusze z wpisowego do zawodów.

Organizatorzy z MOZW i UKS Struga z satysfakcją podkreślili, że impreza okazała się wyjątkowo "trafiona'', a frekwencja i poziom zawodów przeszły najśmielsze oczekiwania pomysłodawców GP. W cyklu 4 turniejów wzięło udział 159 warcabistów, a poziom gry zwłaszcza w kategorii open był naprawdę imponujący. Wszystko wskazuje na to, że za rok ruszy kolejna edycja GP Mazowsza, a w przyszłości kolejne.

Bliższe dane na temat przebiegu zawodów, wyników w poszczególnych turniejach i całym GP można znaleźć na stronie http://gpmazowsza.socha.be/

Zawody współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach realizacji projektu pn. "Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo ? szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2013 roku".


Elżbieta Suchecka

galeria zdjęć: https://plus.google.com/photos/104353828888151960944/albums/5864176993267727409

Galeria

zdjecie: 50070

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry