Woda i ścieki mogą mocno zdrożeć!

Jacek Orych MSG RadaMiastaMarki Marki2020

 9 kwietnia 2013    13:02

Radni dostali propozycję nowych taryf Wodociągu Mareckiego. Z lektury wynika jedno: będziemy płacić więcej - dużo więcej niż poziom inflacji (1,3 proc.).

Wodociąg Marecki proponuje, by od 1 czerwca metr sześcienny wody kosztował Kowalskiego 4,53 zł brutto. W porównaniu z obecnymi stawkami dynamika wzrostu cen wynosi 16 proc. Przedsiębiorcy będą płacić jeszcze więcej. Ci, którzy w produkcji żywnościowej lub farmaceutycznej wykorzystują wodę, za metr będą musieli uiścić 4,61 zł. Pozostali ? 4,64 zł.

Wszyscy - zarówno Kowalski jak i biznes - zapłacą też więcej za odprowadzenie ścieków. Stawki mogą iść w górę o prawie 24 proc. Za metr ścieków trzeba będzie uiścić w kasie Wodociągu Mareckiego 10,68 zł brutto.

To nie koniec zmian w taryfie. Wodociąg Marecki proponuje wprowadzenie do taryfy comiesięcznego abonamentu. Ma on wynosić 1,5 zł plus VAT od dostaw wody oraz 6,60 zł plus VAT od odprowadzania ścieków. Jak policzyliśmy, oprócz normalnych opłat za wodę i ścieki Kowalski będzie musiał wysupłać z portfela co roku 97 zł netto. Zakładając, że VAT  wyniesie 8 proc., będzie to prawie 105 zł.

Zapraszam do mojego komentarza oraz do zapoznania się z dokumentami w tej sprawie,  na blogu www.orych.pl

 

Galeria

zdjecie: 50076
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry