Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z wycieczką w parlamencie

Arkadiusz Werelich SP3 POMarki

 12 kwietnia 2013    22:42

9 kwietnia, na zaproszenie Pani poseł Jadwigi Zakrzewskiej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r. przy ul. Pomnikowej uczestniczyli w zwiedzaniu Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. 

W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy szóstej, których wyniki w nauce wyróżniają się na tle pozostałych koleżanek i kolegów, wychowawczyni klasy Pani Joanna Wiśniewska, dyrektor szkoły Pani Ewa Dziewulska oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Arkadiusz Werelich, który z ramienia Pani poseł był organizatorem wycieczki.

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających był fakt, że specjalnie dla uczniów przygotowano wydłużony program zwiedzania, który został w pełni zrealizowany. Dodatkowo, co zdarza się niezwykle rzadko, uczniowie wzięli udział w krótkim wykładzie Pani poseł, gdzie mogli wziąć udział w dyskusji. 

Pani poseł przekazała na rzecz szkoły historyczne dokumenty, które odnoszą się do czasów wojny polsko ? bolszewickiej z roku 1920, oraz pamiątkowy album w skład szkolnej biblioteki. Uczniowie natomiast, zostali obdarowani słodyczami i sejmowymi gadżetami, które posłużą do dalszej edukacji.

Oprowadzenie wycieczki po kompleksie gmachów sejmowych zapewniła Pani Wioletta, która swoją wiedzą przybliżyła uczniom działalność instytucji państwowych. Na koniec wycieczki uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z Panią poseł Jadwigą Zakrzewską, które będą im przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Kolejną atrakcją, którą tego dnia zorganizowano dla uczniów było zwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego. Należy wspomnieć, że za sprawą Pani poseł było to możliwe, choć muzeum w tym dniu było zamknięte dla zwiedzających. Sympatię uczniów zaskarbił sobie kustosz muzeum, który swoją wiedzą i pasją pokazał uczniom, że historia może być niesamowicie ciekawa, a zwiedzanie nie musi być czymś nudnym.

Wycieczka rozpoczęła się zbiórką przed budynkiem szkoły o godzinie 8, zaś jej koniec nastąpił przed godziną 15. Duże podziękowania należą się uczniom szkoły, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i chęciami do pogłębiania swojej wiedzy, co z pewnością będzie procentować w niedalekiej przyszłości. 

Jacek Łukasiak

FOTORELACJA Z WYCIECZKI:

http://mareckaplatforma.com/2013/04/12/230/

http://werelich.com/2013/04/12/fotorelacja-z-wycieczki-uczniow-sp-3-w-parlamencie/

 

 

Galeria

zdjecie: 50298
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry