Przystanki komunikacji miejskiej na terenie Marek.

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki Komunikacja POMarki

 17 kwietnia 2013    09:09

Specyfika naszego miasta sprawia, że są miejsca, gdzie droga, którą należy pokonać, aby skorzystać z autobusu, trwa dziesiątki minut. W tej sytuacji należy się zastanowić, czy rozmieszczenie przystanków w rozwijającym się mieście, jakim niewątpliwe są Marki, jest właściwe??

W najbliższym czasie Rada Miasta będzie pracować nad projektem uchwały, który zatwierdzi listę 31 przystanków autobusowych, które znajdują się na terenie miasta. To dobry czas, aby podjąć dyskusję w tej sprawie, ponieważ wydaję się, że nie wszyscy mieszkańcy są usatysfakcjonowani z obecnej sytuacji. Wszystkim nie da się dogodzić, ale warto rozważyć głosy ZA, i głosy PRZECIW.

Osobiście uważam, że największym problemem mareckiej komunikacji jest jej brak w tych częściach miasta, które rozwinęły się w ostatnim okresie. Skupienie komunikacji wzdłuż głównej arterii naszego miasta sprawia, że odległość, którą muszą pokonać mieszkańcy sięga kilku kilometrów, a to lekka przesada. Wydaje się zasadne, aby podjąć próby reorganizacji tras autobusowych tak, aby mogły przebiegać z zaangażowaniem ulic podporządkowanych do al. Marsz. Piłsudskiego.

Poniżej lista przystanków na terenie Marek, która jest załącznikiem do wspomnianego projektu uchwały.

Galeria

zdjecie: 50397
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry