Marecka spółdzielczość

Antoni Widomski ProMemoria

 4 stycznia 2009    19:03


W Księdze adresowej Polski z 1929 roku znajduje się wpis dwóch stowarzyszeń spółdzielczych działających w Markach. Pierwsze z nich, to powstała już w 1906 roku Spółdzielnia Spożywców "Marki". Reaktywowana w 1922 roku, po burzliwych przejściach, jako Stowarzyszenie Spożywców "Marki".

W tejże księdze figuruje także wpis potwierdzający prowadzenie sklepu tego stowarzyszenia w Pustelniku - Strudze. Posiadam pewne informacje związane z działalnością Stowarzyszenia Spożywców "Marki". Nie natrafiłem natomiast na żadne ślady związane z działalnością Spółdzielczego Stowarzyszenia "Odrodzenie" w Markach.

Apeluję do wszystkich czytających - popytajcie swoich pradziadków i dziadków, prababcie i babcie. Może ktoś ma jakieś dokumenty lub wspomnienia.

Przygotowuję materiał o Spółdzielni Spożywców "Marki". Nie posiadam wiedzy podstawowej - kto powołał do życia, w 1906 roku, tę spółdzielnię?

Antoni Widomski

Galeria

fot. 1
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry