Marki przyjazne rowerzystom.

Sylwia Matusiak PISMarki Komunikacja

 24 kwietnia 2013    17:31

Monitorowane i ogólnodostępne miejskie stojaki na rowery przy przystankach autobusowych.

Okres wiosenny to zwiększenie aktywności rowerzystów. Jazda na rowerze ma z roku na rok coraz więcej zwolenników -szczególnie w dni wolne od pracy. Niestety w niewielkim stopniu wykorzystujemy rower jako środek transportu umożliwiający dojazd do pracy czy szkoły. Jest wiele powodów dla których w dni pracujące zostawiamy rower w garażu.  Głównie z powodu braku infrastruktury w postaci dróg rowerowych, ale również ze względu na brak miejsca umożliwiającego bezpieczne pozostawienie roweru. Chcąc zwrócić uwagę władz miasta Marki  na problemy rowerzystów radna Sylwia Matusiak zwróciła się do Burmistrza miasta z prośbą o rozważenie możliwości ustawienia na przystankach komunikacji miejskiej stojaków na rowery objętych monitoringiem miejskim. -

Rower może dla mieszkańców Marek stać się codziennym środkiem transportu ułatwiającym dojazd do pracy czy szkoły, a nie tylko pojazdem do celów rekreacyjnych. Wielu mieszkańców, aby dojść do przystanku autobusowego musi przejść 2- 3 km - mówi Sylwia Matusiak radna powiatu wołomińskiego. Postawienie stojaków przyniosłoby korzyści zarówno dla mieszkańców jak i dla miasta. Mieszkańcom Marek znacznie skróciłby się czas dotarcia do przystanku autobusowego, a miasto promuje zdrowy i ekologiczny środek transportu jakim jest rower.

Więcej w najnowszym numerze Kurierze Mareckim

Galeria

zdjecie: 50800
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry