Radni Platformy Obywatelskiej przeciwni podwyżkom za wodę i ścieki!

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki POMarki

 24 kwietnia 2013    17:56

odczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni wyrazili swoje zdanie na temat uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Marki w okresie od 1 czerwca 2013 roku do maja 2014 roku.

Zarząd spółki Wodociąg Marecki przygotował wyczerpującą prezentację, która miała na celu przedstawienie radnym argumentów za wprowadzeniem podwyżek. W trakcie dyskusji padały różne opinie, a wśród nich m. in. obawy, że podwyżki mogą negatywnie wpłynąć na motywowanie mieszkańców do podłączania się do systemu kanalizacji w mieście.

Dłuższe rozpisywanie się w tej sprawie jest chyba zbędne, ponieważ wyniki głosowania winny wszystko wyjaśniać.

8 głosów ZA podwyżkami, 9 głosów przeciw oraz 3 głosy wstrzymujące się od głosowania.

Warto rozwinąć przedstawiony powyżej wynik głosowania. Wszyscy radni Platformy Obywatelskiej byli przeciwni podwyżkom, radni MSG w swojej zdecydowanej większości głosowali przeciw podwyżkom, radni PiS-u byli przeciwni, bądź wstrzymali się od głosowania, natomiast radni Wspólnoty Samorządowej w znakomitej wickości głosowali za wprowadzeniem podwyżek.

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na fakt, iż radni niezależnie od swojej decyzji nie mięli wpływu na stawek cen wody, czy ścieków. Wszystko dlatego, że reguluje to ustawa z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy, poprzez głosowanie nad powyższą uchwałą, mogą poznać zdania poszczególnych radnych, którzy reprezentują określone kluby w Radzie Miasta Marki.

Informacje również na: http://mareckaplatforma.com/2013/04/24/radni-platformy-obywatelskiej-przeciwni-podwyzkom-za-wode-i-scieki/ http://werelich.com/2013/04/24/radni-przeciwni-podwyzce-taryf-za-wode-i-scieki/

 

Galeria

zdjecie: 50806
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry