Prof. Dariusz Rosati w Markach - podsumowanie, fotorelacja.

Arkadiusz Werelich POMarki

 24 kwietnia 2013    22:54

We wtorek 23 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach odbyło się spotkanie z posłem na Sejm RP ? prof. Dariuszem Rosatim, który stoi na czele sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Ponadto w spotkaniu wziął udział wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski oraz przewodniczący powiatowej PO Igor Sulich

Organizatorem spotkania było mareckie Koło Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie zgromadziło głównie mieszkańców Marek, wśród których był m. in. burmistrz Marek Janusz Werczyński, ale nie tyko, ponieważ w dyskusji głos zabierali mieszkańcy Ząbek, Zielonki, czy Wołomina. Oznacza to, że osoba prof. Rosatiego, jak i tematyka spotkania sprawiły, że warto było przybyć do Marek z gmin sąsiednich. Przypomnijmy, że tematy związane z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi, opieką zdrowotną, czy ?janosikowym? dotyczą nas wszystkich, więc warto było wysłuchać tego, co ma do powiedzenia w tych sprawach prof. Rosati.

Prof. Rosati zapewnił, że z wnikliwą starannością pochyli się nad stanowiskiem Ministerstwa Finansów w sprawie OFE oraz pomysłów prezentowanych przez przedstawicieli OFE. Wszystko po to, aby w sposób maksymalny zabezpieczyć przyszłe emerytury obywateli.   

Dowiedzieliśmy się m. in., że jest duża szansa na to, aby jeszcze w tej kadencji Sejmu wprowadzono odpowiednie zmiany w tzw. ?janosikowym?. To dobra wiadomość, ponieważ jest szansa na odciążenie budżetu województwa mazowieckiego, co przekłada się bezpośrednio na wysokość dofinansowań, których beneficjentem są również Marki.

Z informacji, które podał prof. Rosati wynika, że prowadzone są prace nad zmianą wysokości składki zdrowotnej, co mogłoby znacząco poprawić, jakość usług medycznych, świadczących przez NFZ. Wiemy, że dziś wiele osób korzysta dodatkowo z prywatnych podmiotów, które oferują nieporównywalnie lepszą ofertę medyczną, niż wspomniany NFZ. Oznacza to, że mieszkańcy płacą wielokrotność składki zdrowotnej, które kierują do różnych źródeł.

W trakcie spotkania poruszane były również tematy związane z polityką Ministerstwa Finansów w stosunku do samorządów oraz zwrotu podatku VAT, który jest możliwy od zakończonych już inwestycji. Chodzi o ujednolicenie przepisów w tej kwestii.

Na zakończenie prof. Rosati pokusił się o krótkie podsumowanie spotkania, które określił na bardzo owoce i konkretne. Problemy, które były poruszane w jego trakcie pokazały, że warto organizować podobne spotkania w przyszłości.

FOTORELACJA POD LINKIEM: http://mareckaplatforma.com/2013/04/24/prof-dariusz-rosati-w-markach-fotorelacja/  

Galeria

zdjecie: 50812
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry