Trzeci Maj w Markach

START:    3 maja 2013

Piotr Matusiak UMMarki

 2 maja 2013    10:59


Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody święta narodowego Konstytucji 3-go Maja


12.00 - MSZA ŚWIĘTA


12.55 -  MONODRA NA PODSTAWIE TEKSTÓW KS. PIOTRA SKARGI SJ WYGŁOSI JAN KRZYSZTOF SZCZYGIEŁ.


13.30 - CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ ROZPOCZNIE TRIO W SKŁADZIE:


Ewa Wacławczyk - skrzypce


Maria Owczarek - klarnet


Kamil Staszowski - organyNOTY BIOGRAFICZNE

Ewa Wacławczyk


W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. K. Podejko. Absolwentka studiów podyplomowych w Hochschule fuer Musik und Theater w Monachium w klasie prof. G. Schneidera. Jest laureatką wielu przesłuchań regionalnych oraz konkursów ogólnopolskich. W latach 2011-2012 była stypendystką niemieckiej fundacji KAAD oraz fundacji Jehudi Menuhina "Live Musik Now".


Maria Owczarek


W 2008 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako solistka i kameralistka wielokrotnie zdobywała nagrody na konkursach i festiwalach klarnetowych m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinie i Olsztynie Od roku 2010 jest klarnecistką Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.


Kamil Staszowski


Absolwent kierunku kompozycja i teoria muzyki w klasie prof. Stanisława Moryty. Współpracownik Polskiego Radia (2011-12), stypendysta Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Śląskiego, Idyllwild Arts Summer Academy (Kalifornia). Do ważniejszych utworów należą: Missa Vladislaviensis na 750-lecie Wodzisławia Śląskiego i hejnał miasta, Tryptyk Jubileuszowy z okazji 100-lecia przybycia Sióstr Służebniczek na Śląsk, a ostatnio utwór Messa dell'Uomo Moderno.


Jan Krzysztof Szczygieł


Absolwent Łódzkiej Filmówki na wydziale aktorski. Aktor filmowy i teatralny. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych. Pracował w swojej 23 letniej karierze m.in. ze światowe sławy reżyserem Andriejem Konczłowskim. Przez dwa lata związany był z Redakcją Katolicka Telewizji Polskiej gdzie prowadził program ?Znaki Czasu?.


www.janszczygiel.com


 


Miasto Marki |


PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Galeria

zdjecie: 51055
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry