Młodzieżowy Puchar Polski i 4 medale dla UKS Struga

Michał Suchecki UKSStruga

 9 maja 2013    23:24

Z wielkim sukcesem wrócili nasi zawodnicy z Bielawy, gdzie w dniach 26-30.04.2013 rozegrany został VII Młodzieżowy Puchar Polski w warcabach 100-polowych.

Nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Do Bielawy wyjechali:
Natalia Palesa (orliczka), Jakub Broma (orlik), Ludwika Moczulska (młodziczka), Ida Zając (młodziczka), Marta Bańkowska (młodziczka), Martin Banaszek (młodzik), Tomasz Wojciechowski (młodzik), Teresa Jóśk (seniorka)

W ciągu 5 dni nasi zawodnicy rozegrali po 9 rund z czasem 1,5h na zawodnika - co oznacza, że każda z partii mogła trwać do 3 godzin!

Poziom zawodów był bardzo wysoki, ponieważ na turnieje o randze ogólnopolskiej przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z poszczególnych klubów z całego kraju.
Walka toczy się nie tylko o medale i tytuły, ale również o powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

W Bielawie nie zawiedli Ludwika, Marta i Kuba - cała trójka wróciła z medalami.
Marta Bańkowska - faworytka mistrzostw i nasza utytułowana zawodniczka - zdobyła na zwodach dwa złote medale! Marta została najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii do lat 13-stu w grze błyskawicznej oraz w turnieju głównym (na długi czas).

Bardzo dużym zaskoczeniem jest drugie miejsce Ludwiki Moczulskiej, która dopiero zaczyna grać w starszej kategorii (Ludwika przeszła z kategorii do lat 10-ciu do kategorii do lat 13-stu). Ludwika wygrała wiele partii z bardziej doświadczonymi zawodniczkami i ostatecznie zdobyła II-gie miejsce!
Swoją postawą udowodniła, że mimo młodego wieku jest groźną przeciwniczką dla pozostałych koleżanek.

Z kolei Jakub Broma wywalczył II-gie miejsce w kategorii chłopców do lat 10-ciu. Kuba od kilku lat należy do czołówki zawodników w Polsce, posiada już na swoim koncie medal z Mistrzostw Polski w warcaby 64-polowe. Tym razem uzyskał tytuł Vice Mistrza w warcabach 100-polowych. Przez kilka pierwszych dni Kuba był jedynym zawodnikiem w kategorii orlików z kompletem punktów.

Pozostali zawodnicy UKS Struga zajęli odpowiednio:
Natalia Palesa - 6 miejsce
Ida Zając - 11 miejsce
Martin Banaszek - 4 miejsce
Tomasz Wojciechowski - 24 miejsce
Teresa Jóśk - 5 miejsce

Organizatorzy bardzo gościnnie przyjęli uczestników. Choć zawodnicy spędzali wiele godzin przy warcabnicach, mieli doskonałą odskocznię - rozrywkę na miejscowym basenie. Dzieci mimo zmęczenia bardzo chętnie spędzały każdy wieczór na pływalni. Trzeba przecież odprężyć umysł przed kolejnymi zmaganiami. Zabawy i śmiechy mogły by trwać do rana, ale niestety na drugi dzień pobudka była już o 6-ej.

W trakcie ceremonii zakończenia wręczono także nagrody za osiągnięcia klubowe w 2012 roku.
Po podsumowaniu wszystkich sukcesów okazało się, że UKS Struga zajął 3-cie miejsce wśród warcabowych klubów w Polsce.
To dzięki ciężkiej pracy naszych zawodników mogliśmy odebrać puchar z rąk Prezesa Polskiego Związku Warcabowego i drużynowo stanąć na podium. Dziękujemy!

Mimo długiej podróży nie czuliśmy zmęczenia - reprezentacja UKS jest już zaprawiona w dalekich wyjazdach na zawody. Sukcesy uskrzydlają!!

Joanna Broma

Projekt pn. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2013 roku'' współfinansowany jest ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki.

Zdjęcia z Mistrzostw (fot. A.Biadasiewicz)

Galeria

zdjecie: 51215

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry