II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych z udziałem naszych zawodników

12 maja 2013    23:11

Czworo zawodników UKS Struga zakwalifikowało się do udziału w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych (o eliminacjach, które odbyły się w Markach informowaliśmy niedawno).

Już sam udział naszych gimnazjalistów w tej imprezie jest wielkim sukcesem i zaszczytem. Marecka młodzież reprezentowała Mazowsze w zawodach warcabowych, które odbywały się w dn. 11-15.04.2013 na zamku w Książu obok szachów i brydża.

Nasze województwo zajęło w klasyfikacji ogólnej I miejsce głównie dzięki zawodnikom z Błonia i Mińska Maz., a także dzięki postawie naszych zawodników. Karolina Sobolewska zakończyła mistrzostwa na b. dobrej czwartej pozycji. Artur Moczulski, który błyszczał do ostatniego dnia mając nadzieję na medal przegrał ostatnią, decydującą partię i zajął ostatecznie VI miejsce. W drugiej dziesiątce uplasował się Bogdan Bańkowski (XII), a Dawid Kozłowski zajął XXI miejsce.

Zawodnicy wrócili zadowoleni nie tylko z wyników. Mnóstwo wrażeń, nowe znajomości, atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - po prostu wspaniała życiowa przygoda! Warto grać w warcaby!

Projekt pn. "Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo ? szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2013 roku" współfinansowany jest ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki.