Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci

Michał Suchecki UKSStruga

 10 stycznia 2009    23:09

Po raz drugi Uczniowski Klub Sportowy "Struga" zorganizował Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci ze szkół podstawowych. W ubiegłym roku nagrodami dla zawodników były maskotki ofiarowane z okazji ślubu warcabowej pary z naszego klubu - Marcina i Grażynki. Tegoroczne pluszaki dla dzieci ufundował Burmistrz Miasta Marki.

Turniej odbył się w sobotę 10.01.2009. Wzięło w nim udział 33 zawodników. Nagrody w postaci maskotek otrzymali wszyscy, a puchary zdobyli zwycięzcy: Bogdan Bańkowski ze Słupna, Piotruś Nagraba z SP4 w Markach i Karol Metelski z SP5 w Markach.

W turnieju chodziło nie tylko o zwycięstwo. Organizatorzy tą drogą postanowili rozpropagować grę w warcaby wśród najmłodszych, wzbudzić zainteresowanie grami logicznymi, pokazać dzieciom ciekawą formę spędzania wolnego czasu, umilić dzieciom sobotnie przedpołudnie... Trzeba przyznać, że wszystkie cele zostały znakomicie osiągnięte. Turniej był wspaniałą zabawą dla dzieci... i okazją do integracji rodziców.

Gdyby znalazł się sponsor - takie turnieje można by organizować częściej. Dzieci grają na tego typu zawodach z wielką chęcią.

Elżbieta Suchecka

wyniki turnieju (pdf)

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry