Cykliczna akcja sprzątania mareckich lasów Podsumowanie i relacja z I etapu Marki Żeromskiego.

Arkadiusz Werelich POMarki

 20 maja 2013    10:19

 Cykliczna akcja sprzątania mareckich lasów to inicjatywa, której pierwszy etap odbył się 18 maja, a kolejne są kwestią najbliższego czasu. Organizatorem akcji jest mareckie koło Platformy Obywatelskiej, które przy współpracy z Nadleśnictwem Drewnica pokazało, że można zrobić coś dobrego dla lokalnej przyrody.

Jak widać, akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy etap akcji sprawił, że z lasu przy ul. Żeromskiego zniknęło ok. 2500 l śmieci. Wydawać by się mogło, że śmieci w lasach są rzadkością, nic bardziej mylnego.

Sprzątanie to cel nadrzędny, który przed sobą postawiliśmy, ale było coś więcej. Założyliśmy, że akcja będzie jednocześnie integracją mareckiej społeczności ? ognisko, pieczenie kiełbasek, rozmowy, wymiany poglądów? Jednym słowem integracja - udało się.

Ostatnim, ale bardzo ważnym elementem akcji była edukacja. Sprzątanie lasów okazało się znakomitą okazją, aby podnieść świadomość najmłodszego pokolenia markowian, a obcowanie z przyrodą było idealną lekcją ochrony środowiska naturalnego.

Kolejne porządki już 15 czerwca. Tym razem mieszkańcy ruszą w lasy sąsiadujące z ulicą Grunwaldzką.

Na tym zakończą się wiosenne porządki, a kolejne już jesienią. Sprzątanie nastąpi w lasach mareckiej Strugi oraz Zieleńca.

 

     

     

 

Galeria

zdjecie: 51422
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry