Ludzka seksualność: piękno czy zagrożenie?

START:    8 czerwca 2013

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 24 maja 2013    02:29

W związku z licznymi skargami zgłaszanymi przez rodziców dotyczącymi treści przekazywanych w czasie zajęć w szkole przez grupy edukatorów seksualnych PONTON (młodzieżowe grupy gender), zaistniała pilna potrzeba zorganizowania sympozjum, które będzie poświęcone tej problematyce.

Deprawacyjna, oparta o manipulacje działalność edukatorów seksualnych, jest możliwa ponieważ większość rodziców, wychowawców, nauczycieli, a nawet katechetów, nie słyszała o działalności PONTON-u i innych grup tego typu, czy nie widziała używanych przez nich książek. Programy te wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia.

Jednym z zasadniczych argumentów edukatorów seksualnych jest podawanie informacji, iż osoby wierzące, a przede wszystkim hierarchia Kościoła jest przeciwko edukacji seksualnej. Z całą pewnością jest przeciwko takim formom, jakie proponują.

Wychowanie ku integracji ludzkiej seksualności w służbie miłości jest bardzo ważne. Każdy rodzic, nauczyciel i wychowawca powinien postawić sobie pytanie: Co jako osoba odpowiedzialna za wychowanie młodego pokolenia robię w tym zakresie?

Takim forum wymiany myśli będzie konferencja, na którą bardzo serdecznie zapraszamy młodych, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców

Ludzka seksualność: piękno czy zagrożenie?


Jak kształtować prawidłowe, wolne od uzależnień
postawy wobec seksualności człowieka?


Konferencja dla ludzi młodych, rodziców, nauczycieli, wychowawców


8 czerwca 2013 roku, godz. 9.30-20.00


Aula Schumana
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie ul. Wóycickiego 1/3


W imieniu organizatorów:
prof. UKSW, dr hab. Maria Ryś


Jednym z organizatorów Konferencji jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej


Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie internetowej Diecezji Warszawsko-Praskiej: http://www.diecezja.waw.pl/3000


Galeria

zdjecie: 51581
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry