Zagospodarowanie zbiornika Konne Dobre wieści!

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki POMarki

 25 maja 2013    13:07

Trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem mareckiego koła PZW, który za moim pośrednictwem trafi na biurko burmistrza. Wniosek zostanie złożony w ostatnim tygodniu maja, więc pozostało jeszcze troszkę czasu do wzięcia udziału w akcji, do czego zachęcam?

W minioną środę zostałem zaproszony na posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Marki. Zostałem zaproszony, aby przedstawić kwestie związane z wnioskiem, a to, co usłyszałem dobrze rokuje na przyszłość.

Zarówno burmistrz, jak i naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyrazili swoje poparcie dla akcji. Dostałem zapewnienie, że miasto udzieli pozwolenia, które pozwoli na rozpoczęcie prac porządkowych. Zostanie również udzielone wsparcie od strony technicznej (sprzęt budowlany), które jest w tym przypadku niezbędne.

Z informacji, które przekazał burmistrz wynika, że projektem ternu ?Konnych? zajmie się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, z którą miasto ma podpisaną umowę o współpracy w realizacji projektów terenów zielonych w Markach.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone prace związane z obniżeniem i regulacją lustra wody ?Konnych?, a po ich zakończeniu będzie możliwe rozpoczęcie akcji porządkowania i zagospodarowania terenu.

Myślę, że jeszcze jesienią zostanie wykonana wycinka krzaków i niektórych drzew, a to pozwoli na uprzątnięcie ternu wokół zbiornika. Kolejne prace zostaną przeprowadzone wiosną przyszłego roku, więc jest szansa, aby na kolejne wakacje ?Konne? zmieniły się nie do poznania?

Galeria

zdjecie: 51609
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry