Ernest BRYLL w Markach - relacja

Krzysztof Bychowski Biblioteka Salonlitart

 12 października 2006    12:15

Ernest BRYLL w MarkachDnia 29.09.2006, w piątkowy wieczór, mieliśmy zaszczyt gościć w Markach poetę i dramaturga - Ernesta Brylla. Na spotkaniu autorskim, przygotowanym przez Niezależny Salon Literacko Artystyczny i Bibliotekę Publiczną Miasta Marki, w oranżerii pałacyku Briggsów zgromadziło się ponad 80 osób. Wysłuchaliśmy opowieści Ernesta Brylla o jego poezji, kontaktach ze światem literackim i komentarzy do recytacji w wykonaniu Oli Szwed i piosenek do tekstów naszego gościa. Ernest Bryll zauroczył nas poczuciem humoru, ciepłem i serdecznością. Jego własna interpretacja wierszy, które dla nas przeczytał, zaskoczyła prostotą i wyrazistością. W tekstach autora m.in. Kolędy-nocki ? pastorałki, która stała się wręcz symbolem okresu lat 80-tych( pięknie wyśpiewanej przez Krystynę Prońko), uderza wrażliwość na ludzkie lęki, nadzieje, oczekiwania, ubrana w skojarzenia rzadkie i niełatwe do odgadnięcia.

Serdecznie dziękuję za współpracę przy organizacji wieczoru poetyckiego z Ernestem Bryllem Pani Małgorzacie Kapicy, Panu Janowi Puścianowi za użyczenie nam gościny w urokliwych pomieszczeniach pałacyku, Pani Annie Szwed, która kieruje kawiarenką artystyczną w Liceum im. Norwida w Radzyminie, za przygotowanie oprawy artystycznej i wszystkim uczestnikom spotkania.
Małgorzata Rowicka

Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 


Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 


Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 


Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 


Ernest BRYLL w Markach

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry