X Marecka Majówka Rowerowa

Piotr Matusiak UMMarki TPM Orlik

 3 czerwca 2013    13:47

Niezapomniana przygoda rowerowa, atrakcyjne nagrody a na mecie pieczone kiełbaski, gorąca grochówka i miłe towarzystwo

W pierwszą sobotę czerwca odbyła się "X Marecka Majówka Rowerowa". Pomimo zmiany terminu, na starcie pojawili się prawie wszyscy uczestnicy, gdzie czekały na nich konkurencje sportowe z nagrodami. Peleton wyruszył z Orlika przy ul. Okólnej przez mostek przy osiedlu "Mickiewicza" do pomnika "Żołnierzy 1920" i dalej przez Olesin do gminy Nieporęt.

W drugim etapie trasy na kilkaset metrów przed metą trzeba było pokonać jeden z najtrudniejszych odcinków, na którym czekała rozległa kałuża. Dzięki męstwu ochotników większość osób pokonała przeszkodę. Choć nie obyło się bez przenoszenia dzieci oraz rowerów. Mimo kałuż i błota ostatniego odcinka, ten fragment uczestnicy wspominali najbardziej, dzieciakom dostarczył wielu emocji a młodzież przyznała, że lubi takie wyzwania. Następnie dzięki funkcjonariuszom Policji Wydziału Ruchu Drogowego z Legionowa pokonaliśmy bezpiecznie drogę wojewódzką 632, po czym pomknęliśmy na metę, która była na Ranchu Bena. Tam czekały na zmęczonych uczestników napoje, pieczone kiełbaski, grochówka, surówki i ziemniaczane placki. Po krótkim posiłku, Burmistrz przeprowadził konkursy wiedzy o Markach, w którym uczestnicy zdobywali nagrody rzeczowe. Nagrodę główną, którą był rower "Riverside" zdobyła uczestniczka Emilka z numerem karty 105.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z WSPR "Meditrans", funkcjonariusze Komisariatu Policji w Markach, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Marek, harcerze 62 Szczepu "Polanie", pracownicy Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Monitoringu Urzędu Miasta Marki oraz Animatorzy kompleksu sportowego "Orlik".

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i za dobrą zabawę. Do zobaczenia następnym razem.

Zachęceni wyśmienitą atmosferą jaka była podczas tej imprezy oraz integracją wśród uczestników, zapraszamy do udziału w stworzeniu wspólnego albumu z fotografiami i nagraniami z tego wydarzenia. Każdy kto ma nagranie lub fotografie może stać się twórcą takiego albumu. Czekamy na linki pod adresem: ws.torsz@marki.pl

Impreza została sfinansowana w całości z środków pochodzących z budżetu miasta Marki

A.Torsz /P.Matusiak/Wydział Spraw Społecznych  

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 51886
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry