UKS Struga trzeci raz z rzędu Mistrzem Polski

Rafał Redeł UKSStruga

3 września 2005    18:24

UKS StrugaJuż od wielu lat warcabistów z UKS Struga zalicza się do ścisłej krajowej czołówki. Po licznych w ostatnim czasie sukcesach indywidualnych (jak choćby VI miejsce Marcina Grzesiaka na Mistrzostwach Świata) przyszła kolej, aby reprezentanci klubu złączyli swoje siły w walce o obronę tytułu Drużynowych Mistrzów Polski.

Tym razem zawody odbyły się w Mławie w dniach 19-21.08.2005. Naszym zawodnikom na drodze do udowodnienia dominacji na krajowych warcabnicach stanęło siedem najsilniejszych drużyn z całej Polski. Reprezentanci naszego klubu w składzie: Grażyna Zajączkowska, Michał Janicki, Marcin Grzesiak, Paweł Suchecki, Maciej Łukasiewicz spisali się jednak doskonale, remisując tylko jeden mecz i wygrywając pozostałe. Tym samym udział w turnieju zwieńczyli obroną tytułu Drużynowych Mistrzów Polski wywalczonego dwa lata temu w Markach i już raz obronionego w ubiegłym roku w Makowie Mazowieckim. A więc UKS Struga Marki trzeci raz z rzędu jest Drużynowym Mistrzem Polski w warcabach klasycznych 64-polowych!

Tuż po zakończeniu zmagań drużynowych zawodnicy przystąpili do rywalizacji w XV Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w warcabach klasycznych. I tu nie zabrakło sukcesów ? Marcin Grzesiak został Mistrzem Polski, Michał Janicki zajął V, a Maciej Łukasiewicz XV miejsce. Natomiast w grze błyskawicznej Mistrzem Polski został Michał Janicki, Marcin Grzesiak był II, Maciej Łukasiewicz VII, a wśród kobiet brązowy medal wywalczyła Grażyna Zajączkowska.

Podczas gdy część naszych zawodników walczyła o najwyższe trofea w kraju, ich młodsi koledzy reprezentowali Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach klasycznych. Ta impreza również odbyła się w Mławie w dniach 21-28.08.2005. W kadrze Polski nie zabrakło przedstawicieli naszego klubu. W swoich debiutach w zawodach tej rangi Piotr Nagraba zajął 10 miejsce wśród orlików (kat. do 10 lat). Najlepiej z zawodników UKS Struga zaprezentował się Paweł Suchecki, który w swojej już ostatniej potyczce z najlepszymi juniorami Europy dość pechowo uplasował się na 8 miejscu.

Jarosław Suchecki

Zdjęcia z mistrzostw dostępne są na następnej stronie jak też pod adresem: mlawa.xt.pl