Skrzyżowanie Piłsudskiego z ul Małachowskiego i Wspólną. Będzie raport Wojewódzkiej Komendy Policji.

Arkadiusz Werelich Komunikacja POMarki

 6 czerwca 2013    10:08

Bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 8 z ulicą Małachowskiego i Wspólną to niewątpliwy problem, który trapi mieszkańców Marek. Wspólnie z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim robimy wszystko, aby został rozwiązany?

Wczorajsze spotkanie było poświęcone głównie bezpieczeństwu na wspomnianym skrzyżowaniu. Wojewoda, po pierwszym ze spotkań skierował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o informacje, dotyczące skrzyżowania i bezpieczeństwa w jego rejonie.


Z dniem 28 maja została wysłana odpowiedź na pismo: Pismo GDDKiA

Po wczorajszym spotkaniu, wspólnie z wojewodą stwierdziliśmy, że stanowisko GDDKiA jest niesatysfakcjonujące, ponieważ, mimo, że poczyniono kroki w celu poprawy bezpieczeństwa i przepustowości drogi nr 8, to nadal jest to skrzyżowanie niebezpieczne.

W związku z zaistniałą sytuacją wojewoda postanowił skierować kolejne pismo w tej sprawie. Tym razem do Wojewódzkiej Komendy Policji, która ma sporządzić raport o ilości wypadków na wspomnianym skrzyżowaniu, w okresie od stycznia 2012 roku do dnia dzisiejszego. W piśmie skierowanym do policji wojewoda pyta, o możliwość zainstalowania rejestratora reagującego na czerwone światło, co mogłoby znacząco ograniczyć proceder lekceważenia światła czerwonego na skrzyżowaniu. To jedno z rozwiązań, które sugeruje wojewoda, ale prosi jednocześnie o rozwiązania ze strony policji.

Stanowisko Wojewódzkiej Komendy Policji będzie bardzo ważne, ponieważ jeśli w jej opinii istnieją przesłanki, świadczące o znaczącym ryzyku wypadków na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 z ul. Małachowskiego i Wspólnej, a rozwiania, które zaproponuje policja, okażą się jej zdaniem niewystarczające, to GDDKiA będzie zmuszona do poczynienia kolejnych kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie.

Obecnie oczekujemy na raport Wojewódzkiej Komendy Policji, który odpowie na wiele pytań. Miejmy nadzieję, że będzie to raport, którego następstwem będzie poprawa bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu.

Galeria

zdjecie: 52060
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry