Bliżej nowych placów zabaw w Markach

Arkadiusz Werelich POMarki

 7 czerwca 2013    12:39

W mareckim budżecie zabezpieczono kwotę 360 000 zł. Radni w drodze uchwały pozytywnie zaopiniowali zmiany w budżecie, które pozwolą na realizację placów zabawa w ramach rządowego programu Radosna Szkoła To dobra wiadomość dla mareckich maluchów.

Na przełomie marca i kwietnia informowałem o fakcie, że wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przyznał na rzecz Marek kwotę ok. 345 tyś zł, która ma być dofinansowaniem na budowę bezpiecznych placów zabaw w naszym mieście.Lokalizacje, które znalazły się na liście beneficjentów to szkoły podstawowe nr 3, 4 oraz 5.

http://mazowieckie.pl/portal/pl/2/12573/74_mln_zl_dla_mazowieckich_szkol.html

W marcu pisałem:

To, że sytuacja w budżecie jest trudna wiemy od momentu jego uchwalenia, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rezygnujemy ze wsparcia rządowego, tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie wygospodarować środków na wkład własny. Należy szukać oszczędności na ten cel, ponieważ rozwijające się Marki potrzebują nowych miejsc do zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Dziś wiemy, że udało się zabezpieczyć wkład własny. Cała kwota, którą zapisano w budżecie na tą inwestycję to 706 350 zł.

Realizacja inwestycji, która zakończy się jeszcze w tym roku sprawi, że każda z mareckich szkół podstawowych będzie posiadała nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

O nowych placach zabaw również:

http://werelich.com/2013/03/15/rzadowe-wsparcie-dla-marek-beda-nowe-place-zabaw/

http://werelich.com/2013/06/07/blizej-nowych-placow-zabaw-w-markach/

 

Galeria

zdjecie: 52111
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry