13 czerwca 2013    14:49

Na wczorajszej sesji, Rada Miasta Marki podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do programu Powiatowej Karty Rodziny TAKrodzina.pl. Tym samym Miasto Marki włączyło się w ogólnopowiatową politykę prorodzinną.

Program polityki prorodzinnej w Powiecie Wołomiński, którego razem z Martą Rajchert jestem inicjatorką, ma na celu podkreślenie i uświadomienie jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa rodzina. Niezwykle istotne jest sukcesywne polepszanie warunków społecznych, kulturowych i ekonomicznych dla rodzin oraz  odejście od rozumienia polityki rodzinnej jako sektora polityki socjalnej. Rodzina  jest fundamentem życia społecznego, szczególnym i przyjaznym środowiskiem, w którym jednostka realizuje najpełniej swoje potrzeby. Rodzina tworzy wspólnotę, w której kształtują się wartości, przekazywane są tradycje oraz buduję się pojęcie jedności i dbałości o dobro wspólne.

Jednym z fundamentów polityki prorodzinnej jest wparcie rodzin dla wielodzietnych. Miasto Marki przystępując do systemu Powiatowej Karty Rodziny TAKrodzina.pl uzyska dla mareckich rodzin posiadających troje i więcej dzieci szereg zniżek i ulg na terenie Powiatu Wołomińskiego. Już wkrótce na na stronie www.takrodzina.pl zostaną umieszczone szczegółowe informacje dotyczące Powiatowej Karty Rodziny TAKrodzina.pl, m.in. tego kto i jak może otrzymać Kartę, które gminy i instytucje przystąpiły do programu, rodzaj i wielkość zniżek i ulg.

Sylwia Matusiak

Radna Powiatu Wołomińskiego

zobacz także:

Będzie program polityki prorodzinnej.

Powiat prorodzinny

Galeria

zdjecie: 52520

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry