Od września taniej w przedszkolach!

Sylwia Matusiak PISMarki

 14 czerwca 2013    18:47

Istnieje realna szansa na obniżenie opłat za przedszkola- Sejm właśnie zdecydował, że edukacja przedszkola będzie dotowana z budżetu państwa.

Nowelizując ustawę o systemie oświaty, Sejm większością 421 posłów zdecydował , że od 1 września tego roku opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej - powyżej pięciu godzin bezpłatnych - ma wynieść nie więcej niż jeden złoty. Na obniżenie opłat wnoszonych przez rodziców za dodatkowe godziny opieki samorządy mają otrzymać dotację z budżetu państwa. Dotyczy to przedszkoli publicznych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego, czyli np. punktów przedszkolnych

Miasto Marki dostanie dotację na każde dziecko niezależnie od tego, ile czasu spędza ono w przedszkolu. Dotacja na jedno dziecko (w wieku 2,5-6 lat) w okresie wrzesień-grudzień 2013 r. będzie wynosić 414 zł. W 2014 r. będzie to już 1242 zł na jedno dziecko (kwota roczna). Niestety, dopiero od 1 września 2015 r. do programu "przedszkole za złotówkę" będą mogły przystąpić także przedszkola niepubliczne i niepubliczne inne formy wychowania przedszkolnego.

Mam nadzieję, że władze państwowe zdecydują się na kolejne kroki wspierające polskie rodziny i rozwijające publiczny system opieki przedszkolnej.

Sylwia Matusiak

Radna Powiatu Wołomińskiego

Galeria

zdjecie: 52582

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry