Cykliczna Akcja Sprzątania Mareckich Lasów Grunwaldzka/Okólna Podsumowanie.

Arkadiusz Werelich POMarki OSP

 17 czerwca 2013    23:52

15 czerwca zakończył się drugi etap sprzątania mareckich lasów. Akcja, której organizatorem jest mareckie koło Platformy Obywatelskiej okazała się wyjątkowo udana. Wszystko za sprawą Nadleśnictwa Drewnica, które stale wspiera akcję, oraz mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która wzięła w niej udział? Mieszkańcom dziękujemy w sposób szczególny!

Nasze przypuszczenia sprawdziły się. Rozkręcamy się z każdym etapem akcji. Pierwszy, który odbył się 18 maja zakończyliśmy wynikiem ok. 2500 litrów śmieci, a wczorajszy etap, to już ok. 5000 /5500 litrów. Dodatkowo zebraliśmy odpady, których się nie spodziewaliśmy , jak np. kanapa.

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, dopisały nastroje, a to musiało przynieść założone efekty. Góra śmieci, której współautorami byli najmłodsi mieszkańcy Marek, to widok, który buduje. Integracja mareckiej społeczności oraz edukacja naszych młodych markowian, to elementy, których nie mogło zabraknąć, i nie zabrakło. Jednym słowem ? super!

Nasza metoda działania?

Jedni piszą wnioski, czekając na interwencję miejskich urzędników, a my bierzemy sprawy w swoje ręce, nie oglądając się na nikogo.

Następny etap naszej akcji odbędzie się jesienią. Już dziś serdecznie zapraszamy. 

Galeria

zdjecie: 52700
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry