19 czerwca 2013    10:25

Miasto Marki będzie współpracowało z wyspecjalizowaną firmą świadczącą usługi komunalne na rynku warszawskim i województwa

W zeszły czwartek została zawarta umowa na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych na zamieszkałych mareckich nieruchomościach z wyłonioną w przetargu firmą Lekaro. Umowę z przedstawicielką Lekaro panią Prezes Jolantą Zagórską podpisał Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński. Na mocy umowy, firma zobowiązała się do realizacji zadania we wszystkich sektorach miasta za łączną kwotę 2.209.219,14 zł, w terminie od 1 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Lekaro jest firmą specjalizującą się w wywozie nieczystości płynnych i stałych, świadczącą usługi komunalne na rynku warszawskim i województwa mazowieckiego. Firma która powstała w 1990 roku obecnie obsługuje ponad 26 gmin z aglomeracji warszawskiej. Lekaro zatrudniające ponad trzystu pracowników jest drugą co do wielkości firmą obsługującą miasto stołeczne Warszawa.

- Obecnie posiadamy ponad 120 specjalistycznych pojazdów, a tym samym, jesteśmy czwartą największą firmą z branży w skali Mazowsza- mówi Dyrektor Leszek Zagórski. Ponadto posiadamy status Regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych tak zwanego  RIPOK-u. Na Mazowszu jest tylko 5 firm posiadających ten status, przyznawany przez Urząd Marszałkowski. Oznacza to, że procesy którym poddajemy wszystkie odebrane odpady zmieszane czy surowcowe są zgodne ze wszelkimi przepisami krajowymi oraz europejskimi.

Jak dodaje prezes Jolanta Zagórska- możemy pochwalić się także niezwykle wysokim współczynnikiem odzysku recyklingowego. W sakli miesiąca odzyskujemy  ponad 2000 ton wysegregowanych odpadów.

Firma Lekaro posiada już pewne doświadczenia w świadczeniu usług mareckim rynku- przeprowadzaliśmy na terenie Miasta Marki zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, która przebiegła, szybko sprawnie i bez komplikacji. Obsługiwaliśmy również dotychczas wiele Wspólnot Mieszkaniowych z teren Marek. Jesteśmy przekonanie, że mieszkańcy Marek będą zadowolenie z naszych usług - dodaje dyrektor Zagórski.

Już wkrótce na internetowej witrynie Miasta Marki zostanie opublikowany opracowany właśnie harmonogram odbioru odpadów z poszczególnych sektorów.

Dodatkowo ulotki wraz z harmonogramem wywozów oraz przewodnikiem dot. segregacji zostaną rozdystrybuowane w formie ulotek do każdej nieruchomości w ostatnim tygodniu czerwca przez firmę Lekaro.

PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 52713
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry