Dzień Sąsiada na Grunwaldzkiej

Radek Dec OSP GrupaSąsiedzkaPustelnik

 20 czerwca 2013    01:18

W sobotę 15 czerwca mieszkańcy Pustelnika już po raz drugi spotkali się przy jeziorku Meksyk w pobliżu skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Karłowicza w ramach organizowanego przez Radosława Deca, Daniela Kurka, Andrzeja Rostka oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Marek ,,Dnia Sąsiada na Grunwaldzkiej". W tegorocznym ognisku udział wzięło prawie 300 markowiaków, w tym wiele dzieci.


Ognisko było okazją do spotkania i rozmowy z radnymi, w tym z Izabellą Brzezińską, Danutą Święczkowską oraz Marcinem Piotrowskim. Na ognisku byli również obecni przedstawiciele Straży Ochrony Zwierząt SPCA, którzy przybliżyli zebranym tematykę ochrony zwierząt.

Pan Andrzej Rostek poinformował zebranych, że do życia została powołana nieformalna Grupa Sąsiedzka Pustelnik, mająca zajmować się problemami mieszkańców tego rejonu miasta.

Zbierane były również podpisy pod dwoma petycjami. Pierwsza z prośbą do władz miasta o zintensyfikowanie działań mających na celu ochronę terenów zielonych zlokalizowanych przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Okólnej przed postępującą degradacją środowiska naturalnego oraz jak najszybsze wyremontowanie nawierzchni ulicy Okólnej, połączone z budową chodnika, na odcinku od firmy Formar do ul. Grunwaldzkiej.

Druga petycja z prośbą do władz miasta oraz starosty wołomińskiego o podjęcie działań mających na celu zagospodarowanie i uporządkowanie terenu wokół zbiornika wodnego Meksyk, zlokalizowanego przy zbiegu ulic Karłowicza i Grunwaldzkiej. Oraz o jak najszybsze wyremontowanie nawierzchni ulicy Karłowicza.[Foto: Radek Dec]

Galeria

zdjecie: 52727
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry