TIR-y tylko prawym pasem!

Mikołaj Szczepanowski KurierMarecki

 21 czerwca 2013    22:21

Udało się! - z radością oznajmiła na swoim profilu internetowym Sylwia Matusiak, radna powiatu Wołomińskiego. Chodzi oczywiście o doprowadzenie do końca sprawy wprowadzenia ograniczenia w ruchu TIR-ów w Alei Piłsudskiego.


Od czerwca samochody ciężarowe nie będą mogły wyprzedzać innych pojazdów w obrębie naszego miasta. Początkowo w planach Sylwii Matusiak oraz Marty Rajchert, radnych Powiatu Wołomińskiego, był zakaz ruchu TIR-ów w godzinach szczytu. Ze względu na status drogi krajowej nie było to jednak możliwe. Dzięki uporowi obu Pań, udało się za to doprowadzić do zamontowania znaków B-26 na całej długości miasta, zakazujących kierowcom samochodów ciężarowych wyprzedzania. Niektórzy mieli wątpliwości, czy zakaz ten będzie respektowany, jednak zgodnie z moimi informacjami znakomita większość kierowców go przestrzega - mówi radna Matusiak - dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększyła się przepustowość lewego pasa ruchu dla samochodów osobowych. Od początku kibicowałem temu pomysłowi - zapewnia Marek Szczepanowski, radny miasta - w oczekiwaniu na obwodnicę, każde takie udogodnienie jest na wagę złota. Problem oczywiście nie znikł, ale już w pierwszych dniach obowiązywania zakazu zauważyłem, że po mieście jeździ się wygodniej.Jak podkreśla zarządca drogi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zmiana w znaczącym stopniu poprawi też bezpieczeństwo na głównej arterii naszego miasta.

*

Rozmowa opublikowana została w najnowszym Kurierze Mareckim (czerwiec 2013).


Galeria

zdjecie: 52878
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry