Al Solidarności zamknięta 24-25 stycznia

Krzysztof Bychowski

 23 stycznia 2009    16:36

W najbliższy weekend utrudniony będzie przejazd al. Solidarności przy ul. Naczelnikowskiej. Kolejarze zdemontują w tym czasie wiadukt kolejowy znad ulicy.

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują remont linii kolejowej do E65 z Warszawy do Gdyni. Na sobotę i niedzielę, 24-25 stycznia, kolej zaplanowała rozbiórkę starego wiaduktu kolejowego (a właściwie jednej jego połowy gdyż po drugiej, wybudowanej w zeszłym roku, jeżdżą pociągi w kierunku Gdyni) ustawionego nad jezdniami al. Solidarności. Roboty rozpoczną się w sobotę ok. godz. 21.00, a zakończą w niedzielę ok. godz. 16.00. W tym czasie zamknięty będzie przejazd al. Solidarności pod wiaduktem, a ruch skierowany na objazdy.

Dla samochodów jadących z kierunku Marek do centrum jezdnia będzie stopniowo zwężana do jednego pasa ruchu z którego to samochody zostaną skierowane w ul. Naczelnikowską i dalej ul. Radzymińską, do ul. Targowej.

Kierowcy jadący al. Solidarności z centrum w kierunku Marek dojadą tylko do skrzyżowania z ul. Szwedzką. Tu będą mogli skręcić w lewo w ul. Szwedzką lub w prawo, przez przejazd kolejowy. Ulicami Kosmowskiej i Grodzieńską dojadą do ul. Radzymińskiej. W al. Solidarności wrócą ul. Naczelnikowską.

Autobusy linii 120, 156, 160, 190, 512, 517, 718 i N02 od skrzyżowania ul. Radzymińskiej z ul. Gorzykowską zostaną skierowane na trasy objazdową (w obu kierunkach): Radzymińska - przejazd kolejowy przy ulicy Naczelnikowskiej - Radzymińska - Grodzieńska - Kosmowskiej i dalej własnymi trasami.

W przyszłym tygodniu, także w sobotę i niedzielę, zamknięty zostanie przejazd ul. Radzymińską na wysokości wiaduktu kolejowego (tzw. ?stara? Radzymińska, na tyłach torów kolejowych). W tym czasie dźwig zdejmie go znad ulicy i linii kolejowej do stacji Warszawa Wileńska. Al. Solidarności będzie przejezdna na całej szerokości w obydwu kierunkach.

Roboty przy wiadukcie przypominają te wykonywane przez kolejarzy latem zeszłego roku. Wtedy zdemontowana została jedna połowa wiaduktu, po drugiej przez cały czas jeździły pociągi. Konstrukcje wiaduktów dzielone są na kilka części, które następnie potężny dźwig zdejmuje z podpór i stawia na ziemi, poza jezdnią. Na czas zdejmowania elementów z podpór konieczne jest zamknięcie ruchu ulicznego na kilka godzin. Od razu po demontażu mostowcy przystępują do budowy przyczółków pod nowy wiadukt; ustawienie nowej konstrukcji planowane jest na maj.

Remont wiaduktu nad al. Solidarności jako część modernizacji szlaku Warszawa Wschodnia ? Legionowo oraz stacji Nasielsk wchodzi w zakres projektu nr 2005/PL/16/C/PT/001 ?Modernizacja linii kolejowej E 65, odcinek Warszawa ? Gdynia, etap II w Polsce? i realizowany jest w ramach przetargu nr 8 ?Odcinek Warszawa Wschodnia ? Legionowo oraz stacja Nasielsk?. W zeszłym roku wyremontowano min. wiadukt przy rondzie Żaba oraz wybudowano połówkę wiaduktu nad al. Solidarności ? pociągi pojechały nią 14 stycznia 2009 r. W tym roku PKP PLK chcą jeszcze min. rozpocząć budowę dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi na Białołęce.

Prace finansowane są z unijnego Funduszu Spójności ? 84% oraz budżetu państwa ? 16 %. Koszt realizacji robót objętych przetargiem nr 8 wynosi 151 467 479,52 EURO (netto).

plan objazdu

źródło: Wirtu@lna stolica

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry