Warcabowa integracja powiatu

23 października 2006    22:09

W sobotę 21 października 2006 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Markach odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych 64-polowych. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy ?Struga?, sponsorem nagród Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Organizatorzy wysłali zaproszenia i regulamin zawodów do 65 szkół podstawowych powiatu wołomińskiego, udział wzięło 9 drużyn z 7 szkół ? ogółem 42 zawodników.

Zawody prowadziła rodzina Sucheckich, sędzią głównym był Michał Suchecki Każdy zawodnik rozegrał 7 partii. Uczniowie reprezentujący jedną drużynę nie grali między sobą.

Turniej upłynął w bardzo miłej atmosferze, zawodnicy wykazali ogromne zaangażowanie i wolę walki o jak najlepsze miejsce. Opiekunowie grup ? nauczyciele i rodzice mocno kibicowali.

Drużynowo zwyciężyła ekipa gospodarzy ? SP 5 w Markach. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z SP w Nowych Ręczajach, trzecia lokata przypadła SP w Starym Grabiu, czwarta była drużyna SP 2 w Ząbkach, kolejne miejsce zdobyła SP 2 w Słupnie, szósta była drużyna SP nr 4 w Markach. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny ?b? z Ząbek i Marek (SP 5) oraz drużyna SP 1 Marki, złożona z najmłodszych zawodników.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale dla zawodników i warcabnice turniejowe dla szkół, za czwarte i piąte miejsce były puchary, a dla wszystkich szkół organizatorzy przygotowali dyplomy.

Indywidualnie najlepszym był zawodnik z SP 5 w Markach Michał Wójcik, drugie i trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z SP 4 w Markach: Piotr Nagraba i Mateusz Pawlina. Na czwartym miejscu zakończyła turniej Joanna Sasin z SP 5 w Markach, piąte miejsce zdobył Janusz Gietka z SP w Nowych Ręczajach. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i warcabnice, dyplomy dostali laureaci 10 miejsc.

Uroczystego wręczenia nagród, podsumowania i zamknięcia zawodów dokonał w towarzystwie Elżbiety i Jarosława Sucheckich Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Adam Kopczyński. uczestnicy turnieju, dziękując za zorganizowanie zawodów, wyrazili nadzieję na spotkanie na kolejnej takiej imprezie za rok.