Bike & Ride w Markach

Piotr Matusiak UMMarki

 27 czerwca 2013    10:56

Już na początku lipca w Markach zostanie uruchomiony pilotażowy program budowy monitorowanych, ogólnodostępnych i bezpłatnych parkingów rowerowych

Na początek zostały wybrane trzy lokalizacje, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych. System taki zapewni możliwość zaparkowania roweru i skorzystania z komunikacji miejskiej w dojeździe do pracy czy szkoły. Parkingi zostaną jednolicie oznakowane oraz wyposażone w stojaki typu 'Amsterdam', które gwarantują solidne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Ponadto obiekty te będą objęte całodobowym miejskim monitoringiem wizyjnym.


 

-Rozwiązanie takie radykalnie zmniejszy ryzyko kradzieży roweru- mówi burmistrz Janusz Werczyński- w przypadku 'zniknięcia' roweru będziemy dysponowali materiałem filmowym, który może służyć jako materiał dowodowy dla Policji i sądu.


 

Projekt organizacji przestrzeni publicznej, której elementem są nowe parkingi rowerowe, będzie rozszerzany i niewątpliwie obejmie swoim zasięgiem miejskie targowisko, obiekty sportowe oraz placówki oświatowe. W najbliższym czasie zwrócimy się także do mieszkańców aby zaproponowali kolejne lokalizacje.


 

- Konsultacje społeczne w tej sprawie są konieczne, bo obiekty te mają służyć mieszkańcom- podkreśla burmistrz Marek -rower może stać się dla markowian codziennym środkiem transportu a nie tylko pojazdem do celów rekreacyjnych. Już teraz otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów dotyczących inicjatywy Bike & Ride.


PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |


 

 

Galeria

zdjecie: 53444

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry