Problem stojaków rowerowych w mareckich szkołach

Arkadiusz Werelich SP1 SP2 SP3 SP4 SP5 POMarki

 28 czerwca 2013    23:48

Nasze dzieci coraz częściej sięgają po rower, którym pokonują codzienną drogę do szkoły. Niestety, ale ilość stojaków w szkołach jest zdecydowanie za mała, dlatego wystąpiliśmy o ich zwiększenie. Czekamy na reakcję burmistrza!

Podczas ostatnich prac Rady Miasta - wspólnie z radnym Pietruchą, zwracaliśmy uwagę burmistrzowi o zdecydowanie za małej ilości stojaków na rowery w mareckich szkołach. Burmistrz przyjął informację do wiadomości, ale zamiast przychylić się do pomysłu, to rozpoczęła się dziwna dyskusja, która sprowadziła się do liczenia miesięcy, w których to dzieci korzystają z rowerów. Argumentacja, że dzieci korzystają z rowerów kilka miesięcy w roku jest śmieszna, bo to nie może być argument, który ma skłaniać do rezygnacji z budowy stojaków. Mówi się o szanowaniu zieleni przez dzieci, a zmusza się je do parkowania roweru gdzie popadnie.

Burmistrz informował podczas sesji, że miasto nosi się z zamiarem budowy miejskich parkingów na rowery, które mają służyć przesiadaniu się mieszkańców z rowerów do autobusów. Według burmistrza parkingi te są ważniejsze, niż stojaki na rowery w mareckich szkołach ? dziwne?

Ciekawostką jest fakt, że podczas sesji 26 czerwca burmistrz stwierdził, że sytuacja w budżecie jest trudna. Argumentacja ta tyczyła się stojaków w szkołach,. Okazało się, że w przypadku parkingów na rowery środki w budżecie znalazły się, a nastąpiło to niesamowicie szybko, ponieważ 27 czerwca (dzień po sesji) burmistrz chwali się na stronie Urzędu Miasta, że rusza program Bike&Ride. To, że rusza, to jedno, ale to, że rusza z początkiem lipca jest zdumiewające.

Uważam, że jedna inwestycja nie wyklucza drugiej, ale priorytetem powinny być stojaki dla dzieci, uczęszczających do mareckich szkół. Wakacje to odpowiedni czas na taką inwestycję.

Poniższe zdjęcia dokumentują sytuację w mareckich szkołach. Ja widzę problem - szkoda, że nie wszyscy!

 

Galeria

zdjecie: 53565
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 6
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry