Konne' odzyska dawny kształt.

Piotr Matusiak UMMarki

 2 lipca 2013    11:45

Już za dwa tygodnie zostanie ukończony rów przy ul. Stawowej i rozpocznie się regulacja poziomu wody w zbiorniku Konne.

Według oświadczenia wykonawcy za dwa tygodnie zostanie ukończony rów przy ul. Stawowej i rozpocznie się regulacja poziomu wody w zbiorniku Konne. Zbiornik ten odzyska dawny kształt i znów możliwe staną się spacery po zalanych obecnie drogach, ścieżkach i groblach. Obniżenie poziomu wody nie tylko umożliwi rekreacyjne wykorzystanie terenu wokół zbiornika ale także zapobiegnie uciążliwym podtopieniom nękających okolicznych mieszkańców.

Poziom wody obecnie przekracza 89 metrów nad poziomem morza. Zostanie on obniżony do 88 m n.p.m. czyli o ponad metr. Według map archiwalnych jest to normalny poziom jaki powinien występować w tym zbiorniku. Po regulacji poziomu wody będzie można przystąpić do porządkowania terenu (spodziewamy się sporej ilości odpadów) i wycinki drzew, których wiele zamarło w wyniku długotrwałego podtopienia.

Budowa rowów odwadniających jest elementem kompleksowej rewitalizacji zbiornika Konne, prowadzonej przez Wydział Ochrony Środowiska UM Marki od września 2012 roku.

 

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 53710
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry